Protivný odraz světla i vítr. Jinak si specialista Tatar duel pod širým nebem zase užil

Toronto

Pokud jde o zápasy pod širým nebem, může se slovenský útočník považovat již za specialistu. Hokejisté Detroit Red Wings sehráli již třetí venkovní utkání během tří let. A ve všech zápasech účinkoval Tomáš Tatar. Letošní oslavu stoletého trvání NHL sledovalo na BMO Field v Torontu přes čtyřicet tisíc diváků. Tatar sice znovu bodoval, připsal si dvě asistence, z výhry 5:4 v prodloužení se však radovali domácí.

Detroitský Tomáš Tatar (číslo 21) slaví se spoluhráči gól Anthonyho Manthy (39) v utkání proti Torontu.

Bod berete?

Bohužel jsme inkasovali tři branky během několika minut. Naštěstí se nám podařilo získat alespoň bod. Byl skutečně vydřený. Prodloužení je vždy ruletou.

Jak se vám hraje na téměř přírodním ledě?

Každé takové utkání je velkým zážitkem.

Mohl byste srovnat loňské utkání v Coloradu a letošní?

Zápasy s Torontem jsou vypjaté. Atmosféra je lepší. Loni bylo celkem teplo, okolo dvanácti až čtrnácti stupňů. Kdežto letos to mělo kouzlo zimy.

Utkání bylo o hodinu odloženo, jak to působí na hráče?

Očekávali jsme, že se to může stát, když svítí slunce. Připravovali jsme se v šatně.

Jaký byl led?

Výborný, myslím si, že jeden z nejlepších ze všech utkání, která jsem hrál venku. Led byl velmi kvalitní, a když začalo mrznout, tak to tomu také pomohlo.

Utkání se hrálo ze začátku za denního světla, pak za umělého osvětlení. Jaký byl přechod z jednoho do druhého?

Ani jsme to moc nevnímali. Když svítilo sluníčko, tak nás odraz světla trochu oslňoval. Člověk si musí zvyknout, že během zápasu venku je trochu vítr, trochu nás zábl obličej. Jinak jsme si ale zápas užívali. A také speciální tréninky venku.