Florida - Winnipeg 1:4Jágr je pátý v historickém pořadí nahrávačů NHL. Kaše překonal Mrázka, zářil i Voráček

New York

Jaromír Jágr přihrál ve středu na jediný gól Floridy, která doma podlehla Winnipegu 1:4. Čtyřiačtyřicetiletý křídelník se díky této asistenci osamostatnil na pátém místě historického pořadí nahrávačů NHL. Dařilo se i Jakubu Voráčkovi, jenž v zápase proti newyorským Jezdcům dvakrát skóroval a byl stejně jako česká "68" zvolen třetí hvězdou utkání. Ani jeho gólové příspěvky ovšem Philadelphii k výhře nepomohly, Letci podlehli soupeři z Manhattonu 2:5. V souboji Anaheimu s Detroitem (2:0) zářil Ondřej Kaše, jenž nejprve asistoval u prvního gólu Nicka Ritchieho a v samém závěru sám stvrdil vítězství Kačerů, když bekhendem pokořil krajana Petra Mrázka.

Útočník Floridy Jaromír Jágr (vlevo) kontroluje puk před dotírajícím Andrew Coppem z Winnipegu.

Jágr svou 1136. asistenci v kariéře zámořské soutěže zaznamenal ve 39. minutě. Legendární útočník lehce posunul puk na rozjetého McKegga a ten ho nasměroval k pravé tyči. Panteři v tu chvíli snižovali stav střetnutí na 1:2.

Dalších gólů v hostující síti se ale příznivci Floridy už nedočkali. Naopak Jets náskok v závěrečné části ještě zvýraznili. Ve 43. minutě se trefil Ehlers a konečné vítězství 4:1 zpečetil v 53. minutě Scheifele, jenž zblízka dopravil puk za Luonga. Panthers zvítězili v jediném z posledních šesti střetnutí a v Atlantické divizi jim patří šestá pozice s čtyřbodovou ztrátou na třetí Boston.

...76. Patrik Eliáš 1240/617

Nedařilo se ani Philadelphii, která v domovské aréně Wells Fargo Center nestačila na New York Rangers. Oba góly Flyers vsítil Voráček. Ryšavý křídelník se poprvé zapsal do střelecké listiny v 53. minutě za stavu 0:3. Jeho přihrávku na volného Simmondse si v přesilovce nešťastně srazil bruslí do vlastní branky McDonagh.

O pět minut později se kladenský odchovanec radoval i z 13. zásahu v sezóně, když tvrdou ranou prostřelil Lundqvista. Celek z Pensylvánie v tu chvíli korigoval stav duelu na 2:4, jenže vynutit si alespoň prodloužení se mu už nepodařilo. Triumf hostů zpečetil střelou do prázdné klece Grabner.

Kaše pojistil výhru Kačerů

Anaheim před vlastním publikem udolal Detroit 2:0 a na výhře Kačerů měl velký podíl mladík Kaše. Ve 14. minutě si nejprve připsal druhou asistenci u trefy Ritchieho, který z dorážky otevřel skóre. Těsně před koncem pak využil pěknou přihrávku v podání Vermettea. Těsně před Mrázkem si rychle zpracoval kotouč a následným bekhendem rozvlnil síť.

Kaše byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Tou první se stal brankář John Gibson, jenž vychytal druhou nulu v probíhajícím ročníku. Gólman Detroitu Mrázek kryl 22 střel Ducks, jeho úspěšnost zákroků činila 91,67 %.

NHL:
Florida - Winnipeg 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 39. McKegg (Jágr) - 26. Matthias, 28. Laine, 43. Ehlers, 53. Scheifele. Střely na branku: 32:39. Diváci: 13 607. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Little (oba Winnipeg), 3. Jágr (Florida).
Philadelphia - NY Rangers 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)
Branky: 53. a 58. Voráček - 23. a 55. Hayes, 52. a 58. Grabner, 46. Kreider. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19 858. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Voráček (Philadelphia).
Dallas - Montreal 3:4 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 15. Seguin, 33. Klingberg, 58. Lindell - 45. a 61. Pacioretty, 11. Beaulieu, 43. Radulov. Střely na branku: 42:33. Diváci: 18 106. Hvězdy zápasu: 1. Beaulieu (Montreal), 2. Klingberg (Dallas), 3. Pacioretty (Montreal).
Calgary - Colorado 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 16. Versteeg, 38. Backlund, 54. Chiasson, 55. Gaudreau - 59. Wiercioch. Střely na branku: 37:18. Diváci: 18 388. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Chiasson, 3. Giordano (všichni Calgary).
Vancouver - Arizona 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 10. Baertschi, 47. Sutter z tr. střílení, 54. Horvat. Střely na branku: 24:22. Diváci: 18 215. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Sutter, 3. Miller (všichni Vancouver).
Anaheim - Detroit 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 14. Ritchie (Kaše), 58. Kaše. Střely na branku: 24:23. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:41 minuty, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Ritchie, 3. Kaše (všichni Anaheim).