Pittsburgh - Tampa Bay 6:2Pittsburgh natáhl svou vítěznou sérii, Ottawa prolomila trápení

New York

Hokejisté Pittsburghu natáhli svou vítěznou sérii na pět utkání v řadě bez porážky. Naposledy v nočním utkání NHL porazili na domácím ledě Tampu Bay 6:2. O svém vítězství rozhodli ve třetí třetině, ve které vstřelili čtyři góly. Potřetí za sebou se z výhry radovali hráči Chicaga, již přehráli díky hattricku Hartmana Nashville 5:2. Naopak po čtyřech prohrách zabrala Ottawa, která udolala Edmonton 5:3.

Phil Kessel (81) z Pittsburghu střílí gól v zápase s Tampou Bay.

Po bezbrankové úvodní třetině, začaly padat góly až v prostřední dvacetiminutovce. Jako první udeřil hostující Drouin, ale Tučňáci ještě do druhé přestávky skóre otočili. Trefili se Sheary a Fehr. V závěrečném dějství přidali v rozmezí 43. a 44. minuty Crosby a spol. další dvě trefy a dostali se do třígólového náskoku, a i když Namestnikov o minutu později snížil, Kessel s Letangem dali výsledku konečnou podobu.

Svěřenci Mikea Sullivana vyhráli popáté za sebou a společně s Washingtonem mají momentálně v kanadsko-americké soutěži nejdelší vítězné sérii.

„Myslím, že jsme si to před našimi fanoušky užili. Vím, že nám dodávají nový impuls. Není to tak, že máme herní plán na domácí duely a jiný zas na ty venkovní. Pokaždé se snažíme hrát stejně," pravil zámořským novinářům osmačtyřicetiletý Sullivan.

„Bylo zřejmé, že jsme nastoupili proti týmu, který měl dlouhou pauzu. Na rozdíl od nás nebyli unaveni, což se projevilo ve hře, protože když jste unaveni, děláte spoustu chyb," připomněl týdenní herní pauzu Pittsburghu lodivod Lightning Jon Cooper.

One man show v podání Hartmana

Svůj první hattrick v nejlepší hokejové lize světa zaznamenal útočník Chicaga Ryan Hartman. Dvaadvacetileté křídlo dalo všechny góly proti Nashvillu ve třetí třetině, z toho dva do prázdné klece, a zásadně se podílelo na vítězství 5:2. Blackhawks, v jejichž sestavě nechyběl český obránce Michal Kempný, triumfovali potřetí za sebou a dál vévodí Západní konferenci.

Naopak smolnou šňůru porážek zastavili hokejisté Ottawy. Po čtyřech nezdarech udolali v Canadian Tire Centre Edmonton 5:3. Dařilo se především druhé formaci, jejíž každý člen si připsal alespoň asistenci. Hned tři body za gól a dvě asistence posbíral Stone, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Výsledky NHL:
Pittsburgh - Tampa Bay 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
Branky: 27. Sheary, 32. Fehr, 43. Kunitz, 44. Wilson, 48. Kessel, 58. Letang - 23. Drouin, 46. Naměstnikov. Střely na branku: 40:30. Diváci: 18.633. Hvězdy zápasu: 1. Kunitz, 2. Cullen, 3. Fehr (všichni Pittsburgh).
Carolina - Boston 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 23. a 62. Aho, 35. Ryan, 48. McClement - 14. Schaller, 46. Backes, 48. Marchand. Střely na branku: 30:35. Diváci: 11.820. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Slavin, 3. Ward (všichni Carolina).
Anaheim - Minnesota 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 12. Kesler - 25. Dumba, 27. Spurgeon. Střely na branku: 24:36. Diváci: 15.645. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal (Minnesota), 2. Gibson, 3. Kesler (oba Anaheim).
Chicago - Nashville 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky: 52., 59. a 60. Hartman, 8. Panarin, 15. Hjalmarsson - 9. Ekholm, 43. Watson. Střely na branku: 31:27. Diváci: 21.658. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Fisher (Nashville).
Ottawa - Edmonton 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)
Branky: 4. Z. Smith, 15. Hoffman, 34. Stone, 39. Pyatt, 59. Turris - 26. a 28. Maroon, 33. Draisaitl. Střely na branku: 18:38. Diváci: 17.724. Hvězdy zápasu: 1. Stone (Ottawa), 2. Maroon (Edmonton), 3. Z. Smith (Ottawa).
Columbus - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 28. Savard, 63. Foligno - 60. Schenn. Střely na branku: 25:26. Diváci: 17.962. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Foligno (oba Columbus), 3. Mason (Philadelphia).