Buffalo - Dallas 4:1Faksa skóroval, Hudler asistoval

Český hokejový útočník Radek Faksa vstřelil po asistenci Jiřího Hudlera jediný gól Dallasu, který v pokračování NHL prohrál 1:4 v Buffalu. Třiadvacetiletý Faksa skóroval pošesté v sezóně a poprvé po devíti zápasech.

Radek Faksa (12) z Dallasu se raduje po gólu proti Buffalu.

Faksa se šťastně prosadil v 16. minutě, kdy na brankovišti tečoval tělem ránu krajana Hudlera. Český centr snížil na 1:2, ale domácí Jack Eichel dvěma brankami v druhé a třetí třetině zajistil Buffalu hladké vítězství.

V dalším brzkém utkání vyhráli New York Islanders 4:0 na ledě Bostonu, v jehož dresu se neprosadili ani čeští útočníci David Pastrňák a David Krejčí.

Brankář Islanders Thomas Greiss vychytal díky 32 zákrokům první čisté konto v sezóně.

Výsledky NHL:
Boston - NY Islanders 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 34. a 39. Kuljomin, 35. Bailey, 52. Chimera. Střely na branku: 32:27. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Kuljomin, 2. Greiss, 3. Cizikas (všichni Islanders).
Buffalo - Dallas 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 28. a 60. Eichel, 1. Ennis, 13. McCabe - 16. Faksa (Hudler). Střely na branku: 29:32. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Ennis, 3. Reinhart (všichni Buffalo).