Divokou přestřelku v Ottawě zakončil hostující Drury

NEW YORK

Hokejisté Buffala a Anaheimu vstoupili vítězně do druhého kola play off NHL. Sabres zvítězili v prodloužení nad Ottawou 7:6, když rozhodující branku vstřelil už v 18. sekundě nastavení Chris Drury. Domácím Senators tentokrát nebyly nic platné ani dva body Martina Havláta, jenž zaznamenal gól a asistenci. To duel v Anaheimu měl jednoznačnější průběh.

Mighty Ducks totiž dokráčeli proti Coloradu k suverénní výhře 5:0. Přitom klub z Kalifornie si po postupu do semifinále Západní konference mohl dopřát jen jeden den volna.

V kanadské metropoli zažili fanoušci divokou přestřelku. "Tolik gólů jsme tedy nečekali," říkal s úsměvem střelec vítězné trefy Drury. "Ale před prodloužením jsme cítili, že by mohl být rychle konec," přiznal kapitán Buffala.

Jeho tým ještě v 59. minutě prohrával, pak ale vyrovnal Derek Roy. Jenže neuběhlo ani 30 sekund a domácí zásluhou Bryana Smolinského znovu vedli. Jedenáct sekund před koncem základní hrací doby však hosté opět srovnali krok díky Timu Connollymu a diváci vstávali ze sedadel.

Avalanche pokořil jejich bývalý hráč Selänne

"Nebyl to zrovna typický zápas play off," připustil Roy, který si v souboji připsal pět kanadských bodů. "My jsme snad nemohli hrát hůř, a přesto jsme sahali po vítězství," prohlásil zklamaný kouč Senatorů Bryan Murray.

O hladkou výhru Anaheimu se nejvíc zasloužil bývalý hráč Avalanche Teemu Selänne, jenž vsítil gól a na další dva přihrál. Ruský gólman Ilja Bryzgalov se stal prvním nováčkem v play off od roku 1945, jenž vychytal druhou nulu po sobě.

Předtím se totéž povedlo Franku McCoolovi z Toronta. "Nejsem moc překvapený. Spoluhráči mi pomohli. Nula je vyústěním týmového výkonu," uvedl Bryzgalov.

Kalifornský tým měl po sedmizápasové sérii prvního kola s Calgary volno pouze jediný den, negativní vliv to však na hráče Anaheimu nemělo.

"Paradoxně nám to pomohlo. Nemuseli jsme nad Coloradem moc přemýšlet a vlétli do série s čistou hlavou," řekl Selänne. "Hráli dobře. Předčili náš ve všech směrech," přiznal hostující bek Rob Blake.

Statistiky 1. zápasů 2. kola play off NHL:
Východní konference:
Ottawa - Buffalo 6:7 v prodl. (2:2, 2:2, 2:2 - 0:1)
Branky: 4. a 59. Smolinski, 4. Spezza, 22. Havlát, 25. Heatley, 41. Fisher - 40. a 59. Roy, 24. a 60. Connolly, 1. Grier, 7. Numminen, 61. Drury. Střely na branku: 33:23. Diváci: 19.544. Stav série: 0:1.
Západní konference:
Anaheim - Colorado 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Branky: 23. Pahlsson, 31. Kunitz, 40. Selänne, 40. Lupul, 51. Moen. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17.174. Stav série: 1:0.