New Jersey - Buffalo 2:1Ďábel Zacha řádil. Neuvirthův výkon na vítězství Flyers nestačil

New York

Český hokejista Pavel Zacha řídil výhru New Jersey 2:1 nad Buffalem v nočním utkání NHL. Devatenáctiletý útočník nejprve figuroval u vedoucí branky Ďáblů a sám pak v 53. minutě svým šestým gólem v sezóně rozhodl o vítězství svého týmu. Nedařilo se naopak hráčům Philadelphie. Flyers, za které chytal Michal Neuvirth, prohráli 0:2 na domácím ledě se St. Louis.

Český forvard Pavel Zacha (37) z New Jersey bojuje o puk se Zemgusem Girgensonsem (28) z Buffala.

Výkony mladíka Zachy připomínají horskou dráhu. Zatímco v lednu se na jeden zápas odporoučel na tribunu, nyní pravidelně sbírá body. V posledních pěti zápasech si připsal pět bodů za dvě trefy a tři asistence. V tomto ohledu zažívá nejpovedenější období ve své kariéře v nejlepší hokejové lize světa.

New Jersey proti Sabres udeřilo dvakrát v přesilových hrách. Nejprve Henrique ve druhé třetině hledal mezi kruhy Zachu, k adresátovi ale puk nedošel. Nahrávku sedmadvacetiletého Kanaďana si do vlastní brány srazil obránce Franson. Sedm minut před koncem závěrečné dvacetiminutovky přišla chvíle rodáka z Brna. Před brankovištěm si našel odražený kotouč a dorazil ho záda zmateného Lehnera.

Pro Zachu to byl šestý přesný zásah v sezóně a první vítězný. Český mladík byl za svůj výkon oceněn statutem první hvězdy střetnutí.

„Puk se odrazil přímo na moji hokejku a já jsem ho chtěl hned trefit. Bylo to velmi šťastné. Gólman vůbec nevěděl, kde je kotouč a já jsem se ho snažil překvapit, což se povedlo," popsal svůj gól Zacha.

New Jersey vyhrálo podruhé v řadě, naopak Buffalo padlo počtvrté z posledních pěti duelů.

„Bylo důležité doma zvítězit, ale mnohem důležitější je způsob, jakým jsme vyhráli. Obvykle vám dobrá hra nemůže garantovat vítězství, ale tentokrát jsem toho názoru, že jsme udělali spoustu věcí dobře a zasloužili si vyhrát," pravil brankář New Jersey Schneider.

Flyers opět neskórovali

Naopak nevedlo se hráčům Philadelphie, kteří museli zkousnout porážku 0:2. Nezabránil tomu ani Michal Neuvirth, který hájil brankoviště Flyers potřetí za sebou.

Českého gólmana nejprve povedenou tečí překonal Stastny, na kterého navázal, po chybné Voráčkově rozehrávce, Agostino.

Svěřenci Davea Hakstola prohráli podruhé v řadě, aniž by vstřelili nějaký gól.

Výsledky NHL:
New Jersey - Buffalo 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 29. Henrique (Zacha), 53. Zacha - 49. Ennis. Střely na branku: 39:23. Diváci: 12.105. Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. Cammalleri, 3. Henrique (všichni New Jersey).
Philadelphia - St. Louis 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 36. Stastny, 43. Agostino. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 57 minut, z 16 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 26:16. Diváci: 19.589. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Agostino (oba St. Louis), 3. Cousins (Philadelphia).
NY Islanders - Toronto 6:5 v prodl. (2:2, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 34. a 63. Nelson, 2. Strome, 19. Kuljomin, 54. Bailey, 59. Ladd - 14. Sošnikov, 15. Matthews, 26. Marner, 30. Hyman, 58. Nylander. Střely na branku: 34:32. Diváci: 11.828. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Strome (oba Islanders), 3. Rielly (Toronto).