To byl návrat! Vrána nastoupil za Washington a hned byl u vítězné trefy

Washington

Český hokejový útočník Jakub Vrána se v úterý přesunul z farmy v Hershey do prvního týmu Washingtonu a hned nastoupil do zápasu na ledě New York Rangers, který Capitals vyhráli 4:1. Jednadvacetiletý talent se dočkal svého dalšího startu v premiérové sezoně v NHL poprvé od 27. prosince, kdy hrál na ledě New York Islanders (3:4).

Brett Connolly vstřelil branku Washingtonu do sítě New Yorku Rangers. S gratulací přispěchal český mladík Jakub Vrána.

Při návratu do sestavy lídra soutěže odehrál Vrána devět minut a 27 vteřin. Byl na ledě u vítězné branky, kterou ve 27. minutě vstřelil Brett Connolly. Během února byl Vrána z farmy dvakrát povolán krátce na dva dny, ale aniž by nastoupil, vrátil se zase do Hershey. V NHL dosud sehrál 13 utkání a připsal si tři body za gól a dvě asistence.

Capitals draftovali Vránu v roce 2014 v prvním kole na 13. pozici. V nižší lize AHL si Vrána připsal v 36 zápasech tohoto ročníku 26 bodů za 14 branek a 12 asistencí.