Pastrňák čaroval! Přihrávka v provedení letmo

3. března 2017 15:02 - Boston/Praha

Šel do toho, ukázal, že roste. David Pastrňák opět pobavil fanoušky v NHL. Na modré útočné čáře si vzal puk a šel do tlačenice, dva protihráči před ním. Faul, pravačka rozhodčího dostala okamžitě povel. Český útočník ale ještě v pádu natáhl ruku s hokejkou a máchl do puku. Zrodila se nečekaná asistence mladého Medvěda z Bostonu a Brad Marchand se zapsal mezi střelce. Boston i přes tuto branku prohrál s New York Rangers 1:2.

 

Bob Dechiara, Reuters

Dvacetiletý Pastrňák v této sezóně už několikrát čaroval. Vybral si i slabší období, ale je zpět. V posledních čtyřech zápasech si připsal pět bodů. V sezóně odehrál zatím 57 zápasů a dosáhl na 53 bodů, z toho 26 patří gólovým zápisům. Nasbíral tolik bodů jako za dvě předchozí sezóny v NHL. Jeho produktivita stoupla na dvojnásobek. Předchozích 53 bodů v minulých ročnících zámořské soutěže nasbíral v 97 utkáních.

„Měli jsme hodně šancí, hlavně v první polovině zápasu, ale nedali jsme gól, nevyužili jsme příležitosti," řekl pro klubovou televizi Pastrňák, který je nejproduktivnějším Čechem v soutěži. Má o bod více než Jakub Voráček z Philadelphie.

Právě nevyužité šance ocenil brankář Jezdců Henrik Lundqvist, který slavil 35. narozeniny a vyhrál 403. zápas v NHL a dotáhl se na 10. místo v historii NHL. „Abych byl spokojený, chtěl jsem dneska vyhrát. Moje žena se mě zeptala, co chci k narozeninám. Řekl jsem, že vyhrát," citoval server nhl.com oslavence.

„Zasloužili jsme si vyhrát, ale Henrik bych skvělý, ukázal několik skvělých zákroků. S jedním gólem se nedá vyhrát," glosoval výkony brankáře soupeře Marchand.

lik, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..