Washington - Dallas 2:4Faksův gól pomohl ukončit vítězné tažení Ovečkina a spol. Bodoval i Pastrňák

Desátým gólem v sezóně přispěl český útočník Radek Faksa k výhře Dallasu nad Washingtonem 4:2. Pomohl tak ukončit patnáctizápasovou vítěznou sérii Capitals, která trvala od porážky s New Jersey z 29. prosince minulého roku. Bodově se prosadil také David Pastrňák díky gólové asistenci, jeho Boston však podlehl v Ottawě 2:4.

Útočník Dallasu Radek Faksa se raduje z gólu proti Washingtonu.

Dallas vedl po první třetině zásluhou Devina Shorea. Skvělého brankáře Kariho Lehtonena nepřekonal ani v závěru úvodní třetiny Jakub Vrána, jemuž finský gólman překazil radost pohotovým zákrokem betonem.

Ve druhé třetině pak navýšil vedení Stars Faksa, když v obraném pásmu domácích zachytil špatnou rozehrávku a brankáři Bradenu Holtbymu nedal šanci. Za necelé dvě minuty pak přidal nakonec rozhodující trefu Jason Spezza.

To už bylo na Holtbyho moc, v domácí brance ho nahradil Philipp Grubauer, jenž dodal Washingtonu potřebný impuls. V 53. minutě už prohrával jen 2:3. Nápor sílil, jenž kýžený vyrovnávací gól nezařídil ani hvězdný Alexander Ovečkin, který si připsal devět střel na bránu. Lehtonen odolával a při hře bez brankáře přidal pojistku pro Dallas Patrik Sharp.

David Pastrňák bodoval pošesté za sebou. Po jeho střele v přesilové hře snižoval Brad Marchand na ledě Ottawy na 2:3. Výhru Senátorů však jistil při power play soupeře Alexandre Burrows.

Boston tak neuspěl v souboji sousedů v tabulce. Medvědům patří momentálně sedmé místo v Západní konferenci s čtyřbodovým odstupem na deváté Toronto.

Washington - Dallas 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 36. Bäckström, 53. Oshie - 2. Shore, 25. Faksa, 26. Spezza, 59. Sharp. Střely na branku: 44:22. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Spezza (oba Dallas), 3. Oshie (Washington).
Winnipeg - San Jose 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 12. Morrissey, 60. Scheifele - 10. a 60. Pavelski, 48. Boedker. Střely na branku: 33:30. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Dell (San Jose), 2. Morrissey (Winnipeg), 3. Boedker (San Jose).
Tampa Bay - NY Rangers 0:1 v prodl.
Branka: 64. Zibanejad. Střely na branku: 38:34. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa), 2. Raanta, 3. Zibanejad (oba Rangers).
Ottawa - Boston 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 2. Brassard, 4. Pageau, 48. Hoffman, 60. Burrows - 19. Bergeron, 50. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 29:27. Diváci: 17.046. Hvězdy zápasu: 1. Phaneuf, 2. Karlsson, 3. Pageau (všichni Ottawa).