Pastrňák může přepsat historii Zlaté hokejky. Jak si po prvním kole vede Jágr?

Pakliže v nastoleném tempu svých výkonů vydrží, může přepsat historii ankety Zlatá hokejka. Po její první části totiž útočník Bostonu David Pastrňák získal nejvíc hlasů od expertů a novinářů, a pokud by zůstal na čele i po rozhodujícím třetím kole, stal by se v jednadvaceti letech nejmladším vítězem ankety o nejlepšího českého hokejistu roku.

Útočník Bostonu David Pastrňák ovládl první kolo ankety Zlatá hokejka.

Nejmladšími držiteli trofeje totiž doposud byli ve 22 letech brankář Dominik Hašek (v roce 1987) a obránce Miloš Holaň (1993).

Pastrňáka na první příčku zařadilo 51 z celkem 67 hlasujících. Nejproduktivnější český hráč probíhající sezóny NHL má náskok 96 bodů před druhým Jakubem Voráčkem z Philadelphie, který je v tabulce produktivity Čechů tohoto ročníku NHL hned za Pastrňákem.

Třetí místo obsadil Jan Kovář z Magnitogorsku. Obhájce trofeje a s dvanácti triumfy rekordman ankety Jaromír Jágr je průběžně šestý.

Alespoň jeden hlas obdrželo v první části ankety 48 hokejistů. Nejvíce, 21 nominovaných hráčů působí v NHL, 16 v domácí extralize, 9 v KHL a po jednom ve švédské a švýcarské nejvyšší soutěži.

Uzávěrka prvního kola ankety byla po skončení základní části extraligy, uzávěrka toho druhého kola bude 25. května po skončení mistrovství světa. Uzávěrka třetího kola, do něhož postoupí už jen deset hokejistů s nejvyšším počtem hlasů a bude se od nuly znovu hlasovat mezi nimi, proběhne 12. června po skončení NHL. Výsledky budou vyhlášeny v úterý 20. června v Praze.