Boston - Detroit 6:1Krejčí s Pastrňákem řádili v NHL, nešetřili ani krajana Mrázka

Boston/Praha

Hokejisté Bostonu si na domácím ledě poradili s Detroitem a hodně vidět byli oba čeští útočníci Bruins. David Krejčí vstřelil při výhře 6:1 dvě branky vítězů, na další přihrál. Jeho jmenovec Pastrňák si zapsal do statistik gól a asistenci. Bodoval tak v sedmém utkání NHL v řadě.

David Krejčí (46) z Bostonu

Do duelu v Bostonu zasáhl i český gólman Red Wings Petr Mrázek. Ten začal zápas na střídačce, ale když v čase 13:32 prohrával Detroit 0:3, poslal jej kouč na led. Rozjeté Bruins ale nezastavil, ve zbytku utkání rovněž třikrát inkasoval.

Krejčí kanonádu Bostonu začal ve 12. minutě, kdy se prosadil proti nedůslednému obránci a sám před gómanem nezaváhal, Coreau neměl nárok. Patnáct sekund před konce první třetiny pak přihrávku Pastrňáka zastavila obrana Detroitu, jenže k puku se stejně dostal nakonec Krejčí a skóroval. Tentokrát už překonal svého krajana Mrázka.

Na začátku třetí dvacetiminutovky pro změnu vyhrál Krejčí vhazování. Kotouč si převzal Pastrňák, nabruslil mezi kruhy, z otočky vypálil a fanoušci mohli znovu slavit. Zklamaný Mrázek se jen napil z lahve a jelo se dál. Další branka už ale v utkání nepadla.

V dalším utkání Dallas prohrál doma s Ottawou 2:5. U druhé branky domácích asistoval český útočník Aleš Hemský, ale na body to jeho Hvězdám nestačilo.

Hemský rehabilitoval po operaci kyčle pět měsíců a do kolotoče zápasů NHL naskočil zpět před týdnem. Třiatřicetiletý útočník, kterému v Dallasu běží poslední rok smlouvy, bodoval poprvé v pátém utkání sezony, když po jeho přihrávce snižoval ve 49. minutě Jason Spezza na 2:4. Ottawa ale vzápětí pátým gólem nepřipustila další drama.

Winnipeg musel doma překousnout zklamání po porážce s Pittsburghem 4:7. Kromě pořádné porce gólů se bude vzpomínat i na dvě šarvátky. Pittsburgh se po výhře v tabulce NHL dotáhl bodově na Columbus.

Výsledky zápasů NHL
Boston - Detroit 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. a 20. Krejčí, 13. a 37. Marchand (na první Pastrňák), 14. Stafford, 41. Pastrňák (Krejčí) - 38. Kronwall. Střely na branku: 29:27. Petr Mrázek odchytal za Detroit 46:28 minuty, inkasoval tři branky z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Marchand, 3. Chára (všichni Boston).
Dallas - Ottawa 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 25. Seguin, 49. Spezza (Hemský) - 14. Wideman, 16. Cleasson, 24. Pageau,39. Stalberg, 50. Ceci. Střely na branku: 37:23. Diváci: 17.689. Hvězdy zápasu: 1. Stalberg, 2. Pageau (oba Ottawa), 3. Spezza (Dallas).
Winnipeg - Pittsburgh 4:7 (3:2, 0:4, 1:1)
Branky: 5. Matthias, 9. Ehlers, 17. Byfuglien, 59. Daňo - 5., 30. a 39. Bonino, 12. a 31. Malkin, 30. Schultz, 57. Guentzel. Střely na branku: 35:32. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Malkin, 3. Schultz (všichni Pittsburgh).