Tampa Bay - Minnesota 4:1Tampa se rve o play off, k výhře jí pomohli i Češi. Vrbata odehrál tisící zápas v NHL

Hokejisté Tampy Bay si připsali další dva cenné body v boji o místenku pro play off zámořské NHL. K vítězství 4:1 nad Minnesotou, nejlepším týmem Západní konference, přispěl svým druhým gólem v sezóně i český obránce Andrej Šustr, jeho krajan a kolega z útoku Ondřej Palát si připsal asistenci. Radost z výhry kalí Bolts tři zranění - zápas nedohráli centři Tyler Johnson, Vladislav Naměstnikov a Cedric Paquette. Radim Vrbata je desátým Čechem, který v soutěži odehrál tisíc zápasů. V jubilejním utkání ale s Arizonou podlehl Ottawě 2:3 v prodloužení.

Český obránce Andrej Šustr přijímá gratulace ke gólu v utkání proti Minnesotě.

Šustr v utkání s Minnesotou výborně podpořil z druhé vlny útok a z vrcholu pravého kruhu propálil mezi betony Devana Dubnyka. Český obránce zvyšoval v úvodu prostřední části vedení Tampy Bay na 3:1 a přihrával mu Nikita Kučerov, který v zápase i dvakrát skóroval a byl hlavním strůjcem úspěchu týmu.

Nedařilo se Philadelphii. V důležitém souboji s dalším uchazečem o účast ve vyřazovacích bojích prohrála v Torontu 2:4 a Maple Leafs tak odskočili Letcům na rozdíl čtyř bodů. Jakub Voráček si v dresu hostů připsal jednu gólovou přihrávku.

Neuvirth se vrátil do branky

Philadelphia dala první gól zápasu, ale Toronto třemi trefami skóre otočilo. Domácí hráči překonali Michala Neuvirtha, jenž se po dvoutýdenní absenci znovu postavil do branky, pokaždé střelou z pravého kruhu. William Nylander vyrovnal ránou nad lapačku, Tyler Bozak poté našel volné místo nad vyrážečkou a Mitch Marner prostřelil českého gólmana mezi betony. Flyers i s přispěním Voráčka ještě v 58. minutě snížili, ale při hře bez brankáře inkasovali počtvrté. Český útočník ale v první třetině za vyrovnaného stavu promarnil velkou šanci, když mu střelu do odkryté branky zblokoval Zach Hyman.

"Je to frustrující. Neodehráli jsme nejlepší utkání, musíme být lepší. Na pořadí a play off teď nesmíme myslet, musíte to brát zápas po zápase a v nich odvést maximum. Právě teď je to ale k vzteku. Potřebovali jsme vyhrát a nebyli jsme dost dobří," prohlásil kapitán Philadelphie Claude Giroux. Ztráta Flyers na poslední postupovou příčku do play off vzrostla na pět bodů, protože New York Islanders uspěl ve Vancouveru 4:3 v prodloužení.

Calgary prodloužilo sérii úspěchů

Hned dvěma asistencemi přispěl k vysoké výhře Calgary nad Montrealem 5:0 další český forvard Michael Frolík. Hokejistům Flames se v poslední době daří, vyhráli už osmý zápas v řadě!

Calgary prodloužilo svou nejdelší sérii výher od roku 2005 zejména díky Johnnymu Gaudreauovi, který uzavřel skóre na 5:0 a předchozí tři góly připravil. Frolík získal oba body za druhé asistence a brankář Flames Brian Elliott si připsal za 24 zásahů první čisté konto sezóny. Montreal, který hrál bez zraněného Tomáše Plekance, přišel o šňůru šesti vítězství.

Vrbata jubileum vítězstvím neoslavil

Vrbata je po odchodu Martina Hanzala nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem Arizony, ale v jubilejním utkání se nejen neprosadil, ale ještě založil protiútok, kterým Ottawa rozhodla o výhře. Zpětnou přihrávku mladoboleslavského rodáka nezachytil Oliver Ekman-Larsson a únik dvou hráčů na brankáře zakončil nekompromisní střelou Erik Karlsson.

"Už jsme v této sezóně jednou promarnili stejnou situaci, při níž jsme ani nevystřelili. To jsem teď nechtěl připustit," uvedl k rozhodující akci švédský obránce, který pokazil Vrbatovi oslavu už v základní hrací době, když v 53. minutě vyrovnal na 2:2. Český útočník prošel v NHL šesti kluby a téměř polovinu z tisíci startů nasbíral v Arizoně (494).

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Carolina - New York Rangers 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
Branky: 50. a 53. Aho, 14. Skinner, 14. Zykov - 28. a 37. Zibanejad, 8. Kreider. Střely na branku: 30:43. Diváci: 11 404. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Zykov, 3. J. Staal (všichni Carolina).
Toronto - Philadelphia 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 14. Nylander, 30. Bozak, 54. Marner, 59. Kadri - 7. Simmonds, 58. Gostisbehere (Voráček). Střely na branku: 33:38. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 58:20 minuty, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,63 procenta. Diváci: 18 894. Hvězdy zápasu: 1. Bozak (Toronto), 2. Gostisbehere (Philadelphia), 3. Andersen (Toronto).
Tampa Bay - Minnesota 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 7. a 59. Kučerov (na první Palát), 12. Hedman, 25. Šustr - 57. Scandella. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Hedman, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).
Chicago - Anaheim 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 38. Perry. Střely na branku: 43:26. Diváci: 21 838. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Perry (oba Anaheim), 3. Toews (Chicago).
Colorado - New Jersey 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 32. MacKinnon, 45. Bourque, 59. Beauchemin - 41. Hall, 47. Noesen. Střely na branku: 22:27. Diváci: 11 886. Hvězdy zápasu: 1. Beauchemin, 2. Bourque (oba Colorado), 3. Hall (New Jersey).
Calgary - Montreal 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 8. Giordano (Frolík), 29. Stone, 36. Monahan, 36. Ferland, 57. Gaudreau (Frolík). Střely na branku: 38:24. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Stone, 3. Elliott (všichni Calgary).
Arizona - Ottawa 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 32. Perlini, 38. Crouse - 53. a 61. Karlsson, 33. Pageau. Střely na branku: 41:31. Diváci: 10 611. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Condon, 3. Crouse (všichni Ottawa).
Vancouver - New York Islanders 3:4 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 22. Boucher, 24. Baertschi, 60. Stecher - 16. Tavares, 30. Beauvillier, 40. Nelson, 62. Ladd. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18 406. Hvězdy zápasu: 1. Stecher (Vancouver), 2. Bailey, 3. Ladd (oba NY Islanders).
San Jose - Washington 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 39. a 49. Couture, 9. Thornton, 23. Pavelski - 6. Winnik, 35. Connolly. Střely na branku: 24:27. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Couture, 3. Thornton (všichni San Jose).
Los Angeles - Nashville 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 26. a 64. Iginla, 51. Gáborík - 17. Järnkrok, 42. Fiala. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Martinez (Los Angeles), 2. Josi (Nashville), 3. Quick (Los Angeles).