Rubriky:

NHL

Dočká se Jágr magického čísla? Pittsburghu ukázal své srdce

20. března 2017 11:24 - Pittsburgh/Praha

Zabušil pěstí na srdce na znamení, že oni tam jsou. Jaromír Jágr a nevraživost s Pittsburghem? Ne, předchozí výlevy fanoušků jsou patrně zapomenuty. Český útočník v dresu Floridy odehrál v neděli na ledě Tučňáků 1700. zápas v NHL a diváci mu tleskali. Pětačtyřicetiletý útočník to dokázal jako čtvrtý hráč za 100 let ligy. Oslava jednoho z největších hráčů historie a další zápis do statistik.

 

Lynne Sladky, ČTK/AP

Na obří kostce nad ledem běželo oslavné video, jak Jágr řádil a slavil v dresu Pittsburghu. On seděl na střídačce, jako by se ho to ani netýkalo. „Bylo hodně zábavy, nikdy jsem nezažil tolik legrace. Žil jsem v Pittsburghu a bylo to skvělý," řekl Jágr v děkovačce.

Nejvíce zápasů v NHL:
1. Gordie Howe 1767
2. Mark Messier 1756
3. Ron Francis 1731
4. Jaromír Jágr 1700
5. Mark Recchi 1652
6. Chris Chelios 1651

Spíkr večera poděkoval a kladenský odchovanec vstal a přelezl mantinel. Pozdravil, zaťal pěst a poklepal si na srdce. Číslo 68 žije a fanoušci vědí, že v NHL stále hraje hráč, který se vymyká. Od svých 40. narozenin posbíral v lize 269 bodů, což z něj udělalo neproduktivnějšího hráče v NHL v této věkové kategorii. Překonal Gordieho Howea. "Je to velká pocta, cením si toho," řekl český forvard. .

Po neděli má Jágr 1700 utkání. Před ním dokázali odehrát tuto sumu pouze Gordie Howe (1767 utkání), Mark Messier (1756) a Ron Francis (1731).

V této sezóně může Jágr odehrát ještě jedenáct duelů. Pokud podepíše smlouvu i na další ročník, může překonat stávající rekord, zatím mu schází na vyrovnání 67 zápasů. Pokud hráč s číslem 68 odehraje ještě 68 duelů, bude nejlepší. Čísla, která nejsou náhodná.

lik, Sport.cz

Odehraje Jaromír Jágr v NHL ještě 68 a více zápasů?

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..