Rubriky:

NHL

Nový český gólman v NHL! Rittich odchytal 20 minut za Calgary

9. dubna 2017 12:07 - San Jose

David Rittich se na konci základní části dočkal premiéry v NHL. Český gólman na posledních 20 minut vystřídal Briana Elliota v bráně Calgary. Z deseti střel propustil jedinou. Plameny prohrály na ledě San Jose 1:3.

 

Jeff Chiu, ČTK/AP

Už sobotní povýšení z farmy v Stocktonu napovídalo tomu, že by David Rittich mohl konečně dostat první šanci v NHL. A tak se také stalo.

Čtyřiadvacetiletý brankář porážce nezabránil, i tak stihl nasbírat cenné zkušenosti. „Nejsem nervózní typ člověka, cítil jsem se velmi dobře, vše bylo v pořádku," překvapil po zápase novináře odchovanec Jihlavy.

Rittichův zákrok proti střele Brenta Burnse.

„Chtěl jsem jen porazit Žraloky," prozradil svůj cíl, s jakým se šel připravit do brankoviště na třetí dvacetiminutovku.

Jediný gól padl do sítě českého gólmana, když jeho tým hrál v oslabení. Marc-Edouard Vlasic vystřelil z levé strany od mantinelu a před Rittichem byl kotouč ještě tečován nejprve jeho spoluhráčem Dennisem Widemanem a poté Danielem O'Reganem.

Rittich nestačil jen na teč Daniela O'Regana.

„Byla to má první zkušenost s NHl, ale bohužel jsme prohráli, to je škoda..." pokračoval Rittich v úsporných odpovědích.

A na co si musel po přesunu do nejprestižnější soutěže zvykat? „Vše... vše je tady jiné, pro mě je to dobrá zkušenost," dodal David Rittich, jenž se stal už 17. českým brankářem, který nastoupil do zápasu v NHL.

David Rittich v sezóně 2016-2017          
Tým Z Inkas. góly Min. Zákroky G/Z % V P PP Nuly
Stockton (AHL) 28 61 1589 711 2.30 92,1 14 11 2 5
Calgary (NHL) 1 1 20  9 3 90 0 0 0 0
dh, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..