Minnesota - St. Louis 1:2 PPStav série 0:1Začaly boje o Stanley Cup. Sobotka se zapsal mezi střelce, bodovali i Pastrňák s Hertlem

New York

Pěti zápasy začalo play off hokejové NHL. Z českých hráčů se gólově prosadil Vladimír Sobotka ze St. Louis. Bluesmani vyhráli na ledě Minnesoty 2:1 v prodloužení. Asistence zaznamenali David Pastrňák z Bostonu a Tomáš Hertl ze San Jose.

Vladimír Sobotka (71) ze St. Louis střílí gól v zápase proti Minnesotě.

Do zámoří se vrátil teprve minulý týden. Po třech letech ukončil Vladimír Sobotka anabázi v ruském Omsku a zamířil zpátky do St. Louis, tedy do klubu, ze kterého na Sibiř odcházel.

A návrat to byl parádní. Hned ve svém prvním utkání a zároveň v posledním v základní části NHL odchovanec Slavie vstřelil gól a v nastoleném trendu pokračoval i v play off. V 27. minutě proti Wild střelou z mezikruží překonal brankáře Dubnyka a St. Louis vedlo. Minnesotský Zach Parise ale 23 sekund před koncem třetí třetiny srovnal a poslal střetnutí do prodloužení. V něm o vítězství Bluesmanů rozhodl Edmundson.

Bodově se dařilo i dalším dvěma Čechům. David Pastrňák byl u vítězné branky Bostonu v souboji proti Ottawě, když v útočném pásmu zakombinoval společně s Bergeronem a Marchandem a druhý jmenovaný poslal z dorážky puk do brány Senators. Medvědi zásluhou této trefy vyhráli 2:1.

Své statistiky obohatil o asistenci i Tomáš Hertl ze San Jose. Třiadvacetiletý útočník ve třetí třetině proti Edmontonu využil nepřesné rozehrávky a zpoza brány se snažil překvapit brankáře Talbota. Kanadský gólman pokus českého hráče vyrazil, nicméně odražený kotouč si našel Martin a skóroval. Žraloci tímto zásahem srovnali na 2:2. V prodloužení se o vítězný gól na 3:2 pro San Jose postaral Karlsson.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 1. zápasy:
Montreal - New York Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 10. Glass, 59. Grabner. Střely na branku: 31:31. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Glass (oba Rangers), 3. Price (Montreal).
Ottawa - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 31. Ryan - 45. Vatrano, 58. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.702. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Marchand (oba Boston), 3. Ryan (Ottawa).
Pittsburgh - Columbus 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 22. Rust, 24. Kessel, 37. Bonino - 53. Calvert. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.563. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Kessel, 3. Malkin (všichni Pittsburgh).
Západní konference - 1. zápasy:
Minnesota - St. Louis 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 60. Parise - 27. Sobotka, 78. Edmundson. Střely na branku: 52:26. Diváci: 19.168. Hvězdy zápasu: 1. Edmundson, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Dubnyk (Minnesota).
Edmonton - San Jose 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 7. Klefbom, 18. Lucic - 22. J. Ward, 46. Martin (Hertl), 64. Karlsson. Střely na branku: 19:44. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson (San Jose), 2. Talbot (Edmonton), 3. Burns (San Jose).