NY Rangers - Ottawa 4:1Rangers doma přejeli Ottawu a srovnali sérii. Švédská hvězda zápas nedohrála

New York

Hokejisté New Yorku Rangers po čtvrtečním domácím vítězství 4:1 srovnali sérii druhého kola play off NHL s Ottawou na 2:2. Dvěma góly pomohl v Madison Square Garden k výhře Švéd Oscar Lindberg.

Útočník New Yorku Rangers Chris Kreider oslavuje gól proti Ottawě.

Nick Holden a Chris Kreider přispěli k triumfu Jezdců po jednom gólu, brankář Henrik Lundqvist si připsal 22 zásahů.

Ottawa hrála celou třetí třetinu bez velké opory Erika Karlssona. Hvězdný švédský bek nedohrál kvůli zranění v dolní části těla. Potýká se s vlasovými zlomeninami levé paty, ale v letošním play off zatím nastoupil do všech zápasů.

„Cítili jsme, že bude lepší ho po druhé třetině stáhnout ze hry," uvedl kouč Senators Guy Boucher.

Holden otevřel skóre zápasu v první třetině svým vůbec prvním gólem v play off, když po spolupráci s Kevinem Hayesem překonal brankáře Craiga Andersona.

Ve druhé třetině přišly chvíle Oscara Lindberga. Nejprve zakončil únik dva na nikoho s Michaelem Grabnerem, následně střelou od levého kruhu pro vhazování zvýšil už na 3:0. Ve třetí části navýšil náskok domácích z přesilovky Kreider.

Čisté konto pokazil Lundqvistovi Kyle Turris, který už ale porážku Ottawy jen kosmeticky upravil.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 4. zápas:
NY Rangers - Ottawa 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 23. a 36. Lindberg, 15. Holden, 51. Kreider - 54. Turris. Střely na branku: 30:23. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lindberg, 2. Glass, 3. Grabner (všichni NY Rangers). Stav série: 2:2.