Rubriky:

NHL

Posila pro Floridu! Bývalý slavný obránce bude radit Panterům

22. června 2017 17:58 - Sunrise

Bývalý vynikající zadák Chris Pronger se stal v týmu Floridy Panthers vedoucím poradcem generálního manažera a zároveň šéfa hokejových operací Dalea Tallona. I on by tak mohl teoreticky rozhodovat o osudu české legendy Jaromíra Jágra, svého bývalého spoluhráče z Philadelphie, jenž má s klubem jednat o novém kontraktu.

 

Jay LaPrete, ČTK/AP

Dvaačtyřicetiletý vítěz Stanley Cupu z roku 2007, dvojnásobný olympijský vítěz (2002 a 2010) i světový šampion (1997) Pronger se k mužstvu přesune z pozice, kterou zastával v managementu NHL. Takřka tři roky od října 2014 strávil v oddělení bezpečnosti hráčů, po minulé sezoně mu ale skončila smlouva. "Rád zaměstnávám lidi, kteří jsou chytřejší než já. I já pak díky nim vypadám moudřejší," uvedl Tallon.

Člen Síně slávy prošel během aktivní dráhy v NHL pěti kluby. Dvojka draftu 1993 Pronger začínal v Hartfordu, pak hrál za St. Louis, Edmonton, Anaheim a skončil ve Philadelphii. Následně se stal ještě hráčem Arizony, za niž však už neodehrál ani zápas. Kariéru ukončil kvůli přetrvávajícím problémům po otřesech mozku.

Pronger u Panterů narazí kromě jiných na Jágra, jenž dal najevo, že by v klubu rád pokračoval i po vypršení dosavadního kontraktu. Oba se potkali v jedné kabině v sezoně 2011/12, kdy byl Pronger kapitánem Flyers, ale z celého ročníku - posledního v NHL, do kterého zasáhl - odehrál pouze 12 utkání v základní části.

Nyní by se mohli setkávat znovu, pokud bude oběma stranám vyhovovat pokračování spolupráce, jež začala Jágrovým příchodem z New Jersey koncem února 2015. "Moc se těším na to, že budu dělat to nejlepší, co umím, abych pomohl Panthers v jejich práci, jejímž cílem je vyhrát Stanley Cup," prohlásil Pronger.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..