Straka zůstává členem české mafie v Rangers

3. července 2006 08:34 - NEW YORK

Jistotu pro příští sezónu v NHL má už i Martin Straka. Třiatřicetiletý forvard, jenž byl od soboty volným hráčem, se dohodl na novém jednoročním kontraktu s New Yorkem Rangers, jejichž dres oblékal už v minulé sezóně. V nadcházející sezóně by si měl český útočník vydělat 3,1 miliónu dolarů.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Straka tak bude pokračovat v zámořské NHL po boku Jaromíra Jágra a dalších českých hráčů. Definitivně padla naděje, že by se vrátil do mateřské Plzně.

Zkušený útočník v uplynulé sezoně, své první v newyorském klubu, nasbíral 76 kanadských bodů za 22 branek a 54 asistencí a výrazně se tak zasloužil o to, že Rangers po devíti letech postoupili do Stanleyova poháru. Plzeňský rodák odehrál v NHL třináct sezón za Pittsburgh, Ottawu, New York Islanders, Floridu, Los Angeles a Rangers.

Olympijský vítěz z Nagana, který má ve své sbírce i zlatou medaili z mistrovství světa ve Vídni 2005, startoval i na letošních olympijských hrách v Turíně, kde Česko obsadilo třetí místo. Straka ale poté ukončil reprezentační kariéru.

ČTK, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: