Rubriky:

NHL

Pět českých hokejistů čeká v NHL arbitráž

6. července 2006 17:37 - NEW YORK

Pětici českých hokejistů čeká na přelomu července a srpna jednání před arbitráží, na kterém se rozhodne o jejich platu v příští sezóně NHL. Martin Havlát, Aleš Hemský, Aleš Kotalík, Radim Vrbata a Martin Erat nesouhlasili s nabídkami, které jim kluby předložily, a rozhodli se proto riskovat, že nezávislý soudce nařídí zástupcům jejich dosavadních zaměstnavatelů, aby jim předložili vyšší nabídky.

Práva předstoupit před arbitráž se letos rozhodlo využít 69 hokejistů. Jejich počet však může ještě stoupnout, neboť čtvrtka mají možnost učinit stejné rozhodnutí i kluby. Slyšení, na kterých budou hráči a jejich agenti vysvětlovat, proč si myslí, že jejich klienti mají pobírat větší plat než doposud, a zástupci klubů budou hledat argumenty pro opak, se v Torontu uskuteční od 20. července do 5. srpna.

Podle pravidel nové kolektivní smlouvy, kterou uzavřeli představitelé hráčské asociace NHLPA s majiteli klubů, mohou o jednání před arbitráží pořádat hokejisté, kteří mají v kanadsko-americké soutěži odehrány alespoň čtyři sezóny a jejich poslední plat byl vyšší než 1,5 milionu dolarů. Vždy jde o takzvané chráněné hráče.

Nejčastěji se v kanadském městě budou zdržovat zástupci Buffala. Vedle Kotalíka se totiž před arbitráž rozhodlo jít ještě dalších jedenáct hokejistů Sabres, mimo jiné Daniel Briere, Maxim Afinogenov a Henrik Tylander.

Řada hráčů se k jednání před nezávislým soudcem dostala i z jiných důvodů, než je výše kontraktu. Například Havlát by se zřejmě s Ottawou na finančních podmínkách smlouvy zřejmě dohodl, juniorský i seniorský světový šampión se však chce zavázat Senators jen na jeden rok.

V příštím roce se totiž Havlát stane volným hráčem bez omezení a bude moci jednat se všemi zájemci o své služby. I kvůli tomu se Ottawě zatím nepodařilo hráče vyměnit jinam. Další kluby totiž nechtějí riskovat, že by Havláta po jedné sezóně bez náhrady ztratily.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..