Rubriky:

NHL

Islanders už po šesti týdnech odvolali manažera, šanci dostal Snow

19. července 2006 16:19 - NEW YORK

Jen něco přes měsíc vydržel Neil Smith ve funkci generálního manažera zámořského hokejového celku New York Islanders. V úterý jej vedení nečekaně odvolalo a na jeho místo dosadilo Gartha Snowa, ještě donedávna aktivního brankáře, který po sezóně ukončil v dresu Ostrovanů hráčskou kariéru.

 

ČTK/AP

Smith získal místo generálního manažera teprve před šesti týdny. Měl pro práci solidní předpoklady, za jeho působení u konkurenčních Rangers klub získal dvakrát Prezidentovu trofej pro nejlepší tým NHL a v roce 1994 i Stanleyův pohár. V nové práci, k níž se dostal po šestileté absenci v NHL, měl ale spory s vlastníkem klubu Charlesem Wangem.

"Prostě jsme se neshodli, tak bylo třeba učinit rozhodnutí. Bylo jen mé," řekl Wang novinářům. "S Garthem jsem už na jaře o pozici generálního manažera mluvil a zaujaly mě jeho postoje a znalosti. Když se teď místo uvolnilo, měl jsem lehkou volbu," dodal Wang.

Brzy sedmatřicetiletý Snow v uplynulé sezóně, své dvanácté v kariéře, odchytal jen 18 zápasů, z nichž čtyři vyhrál. Brankářskou jedničkou v Islanders byl Rick DiPietro. "Splnil se mi sen. Mohu ujistit fanoušky, že klub udělá vše pro zisk Stanley Cupu," řekl Snow, jehož úkolem bude mimo jiné uzavřít smlouvu s DiPietrem a získat za sebe náhradu.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..