Vancouver - Los Angeles 3:4 SNChytil opět bodoval v přípravě na NHL, Kings znovu vyhráli v Číně

Filip Chytil si připsal další bod v přípravě na NHL. Jeho New York Rangers sice prohráli 1:2 s městskými rivaly Islanders, mladý český hokejista však asistencí navázal na úspěšný duel s New Jersey, v němž vstřelil rozhodující gól v prodloužení. Los Angeles Kings vyhráli v Číně i druhé střetnutí s Vancouverem.

Filip Chytil (vpravo) se snaží překonat brankáře Ostrovanů Jaroslava Haláka.

Chvíle mladého útočníka přišla ve 27. minutě, kdy při přesilovce pět na tři našel spoluhráče Lettieriho a ten vyrovnal na 1:1. Ostrované však i podruhé dokázali překonat Ondřeje Pavelce, který odchytal 40 minut, a udrželi vítězství 2:1.

St. Louis zdolalo Washington 4:0. Na straně vítězů asistoval u první branky Dmitrij Jaškin. V týmu poražených nastoupil Jakub Vrána, který do svých statistik získal jeden hit a jednu zblokovanou střelu, bodově však vyšel naprázdno, stejně jako jeho spoluhráči.

Bez bodu zůstal také Ondřej Kaše, který sice třikrát vystřelil na bránu Los Angeles, avšak pokaždé neúspěšně. I tak Anaheim zvítězil 4:2. Ondřej Palát pomohl jednou asistencí k výhře Tampy nad Nashvillem 3:1. Také Lukáš Sedlák předvedl jednu gólovou přihrávku, když v rohu kluziště uvolnil Pierra-Luca Duboise, který následně skóroval z úhlu. Columbus přesto podlehl Pittsburghu 3:4.

Pouze z lavičky sledoval gólman David Rittich vítězství Calgary nad Arizonou 4:2. Jeho kolega Mike Smith se však příliš nevyznamenal, když inkasoval dvakrát z pouhých 17 střel.

Edmonton uspěl v souboji s Vancouverem 5:3 i díky dvěma trefám teprve osmnáctiletého Kailera Yamamota, jenž v přípravných duelech skóroval už celkem čtyřikrát.

Toronto vyhrálo nad Buffalem 3:0, když na branku Riellyho odpověděli zásahy do prázdné brány Komarov a Nylander.

Kings znovu porazili Vancouver, v Číně vyhráli obě utkání

Hokejisté Los Angeles Kings porazili Vancouver Canucks i ve druhém přípravném duelu v Číně. Po výhře 5:2 v Šanghaji dnes v Pekingu zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Králové vedli v čínské metropoli dvakrát o dva góly, nejdříve 2:0 a poté 3:1, ale Vancouver si ve třetí třetině dokázal dvěma zásahy vynutit prodloužení. Na rozdíl jediné branky snížil v přesilové hře Loui Eriksson a v 59. minutě srovnal Christopher Tanev.

V pětiminutovém prodloužení se skóre nezměnilo, o vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy. V těch se z pěti hráčů dokázal prosadit pouze útočník Kings Jonny Brodzinski, jenž rozhodl o triumfu dvojnásobných vítězů Stanley Cupu z let 2012 a 2014.

Přípravné zápasy před NHL:
Columbus - Pittsburgh 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky: 21. a 53. Dubois (na druhou Sedlák), 48. Gaunce - 5. Miletic, 39. Sprong, 53. Aston-Reese, 59. Määttä.
Washington - St. Louis 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 18. a 53. Thomas (na první Jaškin), 19. Bleackley, 57. Kostin.
Toronto - Buffalo 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 34. Rielly, 59. Komarov, 60. W. Nylander.
Tampa Bay - Nashville 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Hedman, 16. Kučerov (Palát), 44. Gourde - 55. Watson.
New York Islanders - New York Rangers 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) hráno v Bridgeportu
Branky: 22. Bailey, 32. Beauvillier - 23. Lettieri (Chytil). Brankář Ondřej Pavelec (Rangers) odchytal 40 minut, z 15 střel dvakrát dvakrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 88,2 procenta.
Calgary - Arizona 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 13. a 40. Gaudreau, 16. Ferland, 46. Jankowski - 10. Kempe, 53. Mayo.
Edmonton - Vancouver 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky: 26. a 53. Yamamoto, 40. a 45. Pakarinen, 20. Draisaitl - 14. Carcone, 45. Rodin, 55. Chatfield.
Anaheim - Los Angeles 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 29. Rakell, 36. Megna, 56. Hults, 59. Silfverberg - 10. Auger, 59. Luff.
Vancouver - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)
hráno v PekinguBranky: 29. Baertschi, 52. Eriksson, 59. Tanev - 10. Shore, 17. Muzzin, 42. Toffoli, rozhodující sam. nájezd Brodzinski.