NHL

Zákrok sezóny jen pár dní po jejím startu? V roli nešťastníka český reprezentant!

10. října 2017 20:59 - New York/Praha

Nový ročník hokejové NHL sice odstartoval ani ne před týdnem, už se v ní však objevil brankářský zákrok, který klidně může aspirovat na ten nejpovedenější v celé sezóně. V pondělním utkání proti St. Louis se o něj postaral německý gólman New York Islanders Thomas Greiss. Bohužel na účet českého reprezentačního útočníka Vladimíra Sobotky...

Andy Marlin, Reuters

Na třebíčského odchovance zívala ve 45. minutě za příznivého stavu 2:0 odkrytá branka a zdálo se, že se Sobotka dočká premiérového gólu v sezóně. Jenže Greiss s vypětím všech sil dokázal natáhnout ruku s lapačkou a kotouč vyrazil.

Právě tento moment jako by Ostrovany vyburcoval, dvěma góly dokázali ve zbylém průběhu základní hrací doby srovnat a poslali zápas do prodloužení a následných samostatných nájezdů. V nichž však druhý bod zásluhou Braydena Schenna přeci jen získali Bluesmani.