Zákrok sezóny jen pár dní po jejím startu? V roli nešťastníka český reprezentant!

New York/Praha

Nový ročník hokejové NHL sice odstartoval ani ne před týdnem, už se v ní však objevil brankářský zákrok, který klidně může aspirovat na ten nejpovedenější v celé sezóně. V pondělním utkání proti St. Louis se o něj postaral německý gólman New York Islanders Thomas Greiss. Bohužel na účet českého reprezentačního útočníka Vladimíra Sobotky...

Gólman New York Islanders Thomas Greiss zasahuje proti střele Vladimíra Sobotky (není na snímku) ze St. Louis.

Na třebíčského odchovance zívala ve 45. minutě za příznivého stavu 2:0 odkrytá branka a zdálo se, že se Sobotka dočká premiérového gólu v sezóně. Jenže Greiss s vypětím všech sil dokázal natáhnout ruku s lapačkou a kotouč vyrazil.

Právě tento moment jako by Ostrovany vyburcoval, dvěma góly dokázali ve zbylém průběhu základní hrací doby srovnat a poslali zápas do prodloužení a následných samostatných nájezdů. V nichž však druhý bod zásluhou Braydena Schenna přeci jen získali Bluesmani.