San Jose - Buffalo 3:2Hertla vyhlásili první hvězdou, Frk předvedl další bombu. Vrbata pomohl proti lídrovi, Hanzala trestali

Český útočník Tomáš Hertl ze San Jose zaznamenal v pokračování NHL svoji první trefu v této sezóně. Při utkání s Buffalem svůj tým nasměroval k výhře 3:2 gólem při přesilovce už ve třetí minutě. Nakonec byl vyhlášen první hvězdou souboje. Za Detroit se opět trefil Martin Frk, dal už třetí branku v tomto ročníku soutěže. Jeho tým vyhrál 4:2 na ledě Arizony. Radim Vrbata se podílel asistencí na výhře Floridy 5:2 nad vedoucím týmem soutěže St. Louis.

Tomáš Hertl ze San jose se raduje z gólu proti Buffalu.

Frk opět potvrdil slova brankářů Detroitu Jimmyho Howarda a Petra Mrázka, že má jednu z nejtvrdších střel, jakou kdy viděli. Český útočník, který vyrovnal v polovině utkání na 1:1, si v přesilové hře vyměnil puk s Mikem Greenem a z vrcholu levého kruhu propálil Louise Dominguea. Red Wings strhli zápas na svou stranu až v čase 56:36, kdy nerozhodný stav 2:2 zlomil Luke Glendening.

Hertl stál v přesilové hře na konci hezké kombinace, při které mu stačilo u pravé tyčky držet hokejku pevně na ledě v brankovišti. Jeho hůl našel křížným pasem Kevin Labanc a český útočník otevřel ve třetí minutě skóre.

Buffalo v průběhu utkání dvakrát smazalo jednobrankové manko, ale na trefu Tima Meiera ze závěru druhé třetiny už gólově neopověděli. Na konci utkání ještě Hertl neproměnil sólový únik.

Martin Hanzal vyfasoval pětiminutový trest, který sice hráči Nashvillu v první třetině za stavu 0:1 nevyužili, ale nakonec Dallas porazili 4:1.

Rozhodčí vyloučili českého útočníka za nedovolené bránění, při kterém poslal ve středním pásmu k ledu Yannicka Webera úderem ramene do hlavy. Obránce Nashvillu upíral pozornost k puku, který neměl i kvůli napadání Devina Shorea pod kontrolou, a ránu od českého útočníka nečekal.

Radim Vrbata se podílel asistencí na výhře Floridy 5:2 nad vedoucím týmem soutěže St. Louis. Český útočník nejdříve přihlížel v úvodu druhé třetiny z trestné lavice, jak St. Louis potrestalo jeho faul a otevřelo skóre. Florida ale za dvanáct sekund vyrovnala a v polovině utkání už vedla 3:1.

Třetí branku vymyslel právě Vrbata, jehož střílenou přihrávku usměrnil do branky Jared McCann. Mladoboleslavský rodák bodoval ve všech třech zápasech Floridy v této sezoně, když si pokaždé připsal jednu asistenci.

V sestavě poražených už nechyběl Dmitrij Jaškin, který před minulým utkáním zaspal na týmovou poradu a trenér Mike Yeo ho proto poslal na tribunu. "Nedopustím, aby se to někdy opakovalo," podotkl před utkáním český útočník, který nastupoval v zápase ve třetí formaci a stejně jako jeho spoluhráč Vladimír Sobotka nebodoval.

Výsledky NHL:
Tampa Bay - Pittsburgh 5:4 (2:1, 3:2, 0:1)
Branky: 7. a 38. Koekkoek, 20. Hedman, 24. Stamkos, 30. Kučerov - 14. Guentzel, 29. Sheary, 35. Rust, 51. Hunwick. Střely na branku: 34:40. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Koekkoek, 2. Killorn, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).
Florida - St. Louis 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 22. McCoshen, 23. Trocheck, 28. McCann (Vrbata), 44. Ekblad, 55. Bjugstad - 22. Stastny, 59. Dunn. Střely na branku: 38:39. Diváci: 10 846. Hvězdy zápasu: 1. McCoshen, 2. Luongo, 3. Ekblad (všichni Florida).
Nashville - Dallas 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 24. Girard, 27. Forsberg, 56. Arvidsson, 59. Subban - 9. Jamie Benn. Střely na branku: 31:31. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Girard, 2. Forsberg, 3. Rinne (všichni Nashville).
Chicago - Minnesota 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)
Branky: 49. Hartmann, 60. Toews - 51. a 56. Stewart, 40. E. Staal, 53. Zucker, 58. Koivu. Střely na branku: 38:32. Diváci: 21 386. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Dubnyk, 3. Stewart (všichni Minnesota).
Vancouver - Winnipeg 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 8. D. Sedin, 53. Tanev - 10. Morrissey, 36. Laine, 39. Myers, 60. Ehlers. Střely na branku: 32:20. Diváci: 15 589. Hvězdy zápasu: 1. Myers (Winnipeg), 2. Tanev (Vancouver), 3. Hellebuyck (Winnipeg).
Arizona - Detroit 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 27. a 39. Keller - 32. Frk, 40. Zetterberg, 57. Glendening, 59. Nielsen. Střely na branku: 35:33. Diváci: 13 584. Hvězdy zápasu: 1. Glendening (Detroit), 2. Keller (Arizona), 3. Zetterberg (Detroit).
San Jose - Buffalo 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Hertl, 16. Tierney, 35. Meier - 13. a 27. Pominville. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17 402. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Tierney (oba San Jose), 3. Pominville (Buffalo).