Anaheim - Toronto 1:3Kaše dal hodně šťastný gól, jeho Anaheim ale doma prohrál. Gudas se zranil

Hokejisté Anaheimu prohráli v NHL na domácím ledě s Torontem 1:3. Jediný a hodně šťastný gól Ducks vstřelil český útočník Ondřej Kaše, když se jeho rána odrazila do sítě od bránícího hráče. Kaše byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Útočník Anaheimu Ducks Ondřej Kaše slaví gól v utkání NHL proti Torontu. Nakonec ale jeho tým prohrál 1:3.

Kaše se poněkud překvapivě dělí s pěti zásahy s Rickardem Rakellem o pozici nejúspěšnějšího střelce týmu v sezoně. Jedenadvacetiletý útočník trefou proti Torontu vyrovnal v desáté minutě nejen na 1:1, ale i počet branek, které dal v minulém ročníku, jeho premiérovém v soutěži. Český hokejista měl ve středu i potřebný kus štěstí, protože jeho střela mířila vedle, ale obránce Andreas Borgman si puk bruslí srazil do vlastní sítě.

Hokejisté Chicaga si na domácím ledě poradili s Philadelphií 3:0. České duo v barvách Blackhawks Rutta, Kempný se neprosadilo. Obránce vítězů Jan Rutta si připsal jeden kladný bod do statistiky +/-, ve které je celkově jeho spoluhráč Michal Kempný dvanáctý v soutěži (s +8). Letci, za které nastoupili Voráček a Gudas, nedali ani gól. Tvrďák Gudas navíc odstoupil kvůli zranění v horní části těla už v první třetině.

Poslední vítězové Stanley Cupu z Pittsburghu vyhráli na ledě Olejářů z Edmontonu 3:2. O úspěchu Tučňáků rozhodl Rus Jevgenij Malkin necelých osm minut před koncem utkání.

Žraloci ze San Jose na domácím ledě neměli problém s Nashvillem a zvítězili 4:1. Český útočník Tomáš Hertl se ale neprosadil. Zkušený osmatřicetiletý útočník Joe Thornton se díky asistenci u jedné z branek stal dvacátým hráčem v historii NHL, který pokořil metu 1400 bodů (386 gólů + 1014 asistencí).

Výsledky zápasů NHL
Chicago - Philadelphia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 29. Anisimov, 30. J. Toews, 59. DeBrincat. Střely na branku: 35:35. Diváci: 21.524. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Anisimov, 3. J. Toews (všichni Chicago).
Edmonton - Pittsburgh 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Branky: 27. Nugent-Hopkins, 28. Draisaitl - 21. Hörnqvist, 40. Sheary, 53. Malkin. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Letang (Pittsburgh), 2. McDavid (Edmonton), 3. M. Murray (Pittsburgh).
Anaheim - Toronto 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 10. O. Kaše - 8. C. Brown, 42. Marleau, 59. Komarov. Střely na branku: 29:29. Diváci: 15.628. Hvězdy zápasu: 1. Marleau (Toronto), 2. H. Lindholm, 3. O. Kaše (oba Anaheim).
Vancouver - New Jersey 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 31. J. Hayes, 60. D. Stafford. Střely na branku: 37:26. Diváci: 16.855. Hvězdy zápasu: 1. C. Schneider (New Jersey), 2. Markström (Vancouver), 3. T. Hall (New Jersey).
San Jose - Nashville 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 16. Donskoi, 29. Pavelski, 34. Vlasic, 54. Boedker - 31. Josi. Střely na branku: 23:20. Diváci: 16.543. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Donskoi, 3. J. Thornton (všichni San Jose).