Washington - Ottawa 5:2Vrána sestřelil Ottawu, trefili se i Voráček s Palátem. Jeřábek debutoval

New York

Český útočník Jakub Vrána se poprvé ve své kariéře v NHL trefil dvakrát v jednom utkání. Jeho góly pomohly Washingtonu v nočním duelu k vítězství 5:2 nad Ottawou. Mezi střelce se zapsali i Jakub Voráček z Philadelphie a Ondřej Palát z Tampy Bay. Svého debutu v nejlepší hokejové lize se dočkal v dresu Montrealu obránce Jakub Jeřábek.

Jakub Vrána z Washingtonu.

V letošní sezóně se stal Vrána pevnou součástí kádru Capitals. V dosavadním průběhu vynechal pouze jedno střetnutí.

Proti Senators přerušil čtyřzápasové čekání na branku. V 16. minutě dorazil z brankoviště puk po střele Kuzněcova. Druhý gól vstřelil v prostřední dvacetiminutovce, kdy přesně vymetl horní růžek Andersonovy brány. Pro jednadvacetiletého forvarda to byl šestý zásah v ročníku. Celkově má bilanci 10 bodů z 22 utkání. Odchovanec Letňan byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Jakub Voráček bodoval už počtvrté za sebou, nicméně Philadelphia prohrála už šestý mač v řadě. Nejproduktivnější český hokejista v této sezóně zužitkoval v přesilové hře přihrávku od Wayna Simmondse a proti New Yorku Islanders srovnal na průběžných 3:3. O výhře Ostrovanů nakonec v prodloužení rozhodl Josh Bailey. Český gólman Letců Michal Neuvirth do hry nezasáhl a jeho spoluhráč Radko Gudas si stále odpykává desetizápasový trest.

Velmi povedenou akci v oslabení předvedli hokejisté Tampy Bay. Victor Hedman vybojoval puk, zpětnou přihrávkou našel Ryana Callahana, který nabil Ondřeji Palátovi. Český útočník poté prostřelil Coreyho Crawforda a započal obrat Blesků. Za Lightning se poté trefil Chris Kunitz a v prodloužení rozhodl Brayden Point.

Premiéru v NHL si odbyl bek Jakub Jeřábek. Za Montreal odehrál šestadvacetiletý zadák proti Nashvillu více než 18 minut. Připsal si jednu střelu na bránu, jeden hit, jeden blok a ve statistice +/- skončil v kladných číslech (+1). Nicméně vítězný debut to nebyl. Predators zvítězili po samostatných nájezdech.

Brankář Petr Mrázek z Detroitu střídal proti Edmontonu Jimmyho Howarda v bráně ve 35. minutě za stavu 2:4. Ve zbývajícím čase inkasoval dvakrát z devíti střel a Oilers prolomili sérii tří porážek v řadě.

Asistencí a proměněným nájezdem pomohl David Pastrňák k výhře Bostonu nad New Jersey. Medvědi vedli 2:0, přičemž právě u druhé branky figuroval jednadvacetiletý Čech. Ač byl tísněn, dokázal přihrát Bergeronovi, který neměl problém zakončit. Nicméně Bruins náskok prohospodařili a vyhráli až po samostatných nájezdech.

NHL:
Buffalo - Minnesota 4:5 (1:3, 2:2, 1:0)
Branky: 23. a 54. Nolan, 7. Eichel, 39. Reinhart - 13. a 36. Mikael Granlund, 15. a 28. Niederreiter, 9. Ennis. Střely na branku: 34:32. Diváci: 17.418. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Mikael Granlund, 3. M. Koivu (všichni Minnesota).
Los Angeles - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 46. Toffoli - 20. Lowry, 40. Laine. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. S. Mason (Winnipeg), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Laine (Winnipeg).
Florida - Toronto 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 36. a rozhodující sam. nájezd Bjugstad - 54. Kadri. Střely na branku: 43:44. Diváci: 15.256. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad, 2. Luongo (oba Florida), 3. Andersen (Toronto).
New Jersey - Boston 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 18. Bratt, 56. Gibbons - 2. DeBrusk, 12. Bergeron (Pastrňák), rozhodující sam. nájezd McAvoy. Střely na branku: 42:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Gibbons, 2. Bratt, 3. Severson (všichni New Jersey).
NY Islanders - Philadelphia 4:3 v prodloužení (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 19. Barzal, 28. Boychuk, 32. Ho-Sang, 61. Josh Bailey - 7. Leier, 21. Raffl, 34. Voráček. Střely na branku: 39:38. Diváci: 12.462. Hvězdy zápasu: 1. Josh Bailey, 2. Boychuk, 3. Barzal (všichni NY Islanders).
Pittsburgh - Vancouver 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: 7. a 42. Guentzel - 4. a 30. Boeser, 9. L. Eriksson, 28. D. Pouliot, 59. B. Sutter. Střely na branku: 45:36. Diváci: 18.606. Hvězdy zápasu: 1. Boeser (Vancouver), 2. Guentzel (Pittsburgh), 3. D. Pouliot (Vancouver).
Washington - Ottawa 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 16. a 30. Vrána, 20. Ovečkin, 28. Kuzněcov, 59. Chiasson - 37. Dzingel, 53. Hoffman. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Vrána, 2. Kuzněcov, 3. Oshie (všichni Washington).
Carolina - NY Rangers 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)
Branky: 9. Aho - 1. a 41. Kreider, 46. a 53. J. Fast, 3. Zibanejad, 11. P. Carey. Střely na branku: 33:27. Diváci: 11.398. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. H. Lundqvist, 3. J. Fast (všichni NY Rangers).
Columbus - Calgary 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 63. Josh Anderson. Střely na branku: 41:22. Diváci: 16.290. Hvězdy zápasu: 1. Josh Anderson (Columbus), 2. M. Smith (Calgary), 3. Bobrovskij (Columbus).
Tampa Bay - Chicago 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 25. Palát, 41. Kunitz, 64. Point - 4. a 16. P. Kane (na první Rutta). Střely na branku: 38:31. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Point (Tampa), 2. P. Kane (Chicago), 3. R. Callahan (Tampa).
Nashville - Montreal 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. a 44. F. Forsberg, rozhodující sam. nájezd Turris - 13. Jordie Benn, 60. Morrow. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Turris, 3. Rinne (všichni Nashville).
Colorado - Dallas 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. E. Johnson, 40. Jakupov, 42. Landeskog. Střely na branku: 32:28. Diváci: 14.874. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Bernier, 3. E. Johnson (všichni Colorado).
Arizona - San Jose 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 53. Perlini - 15. J. Thornton, 25. Couture, 60. J. Ward. Střely na branku: 27:26. Diváci: 11.214. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Couture, 3. Perlini (všichni San Jose).
Anaheim - Vegas 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 10. Manson, 36. D. Grant - 40. Marchessault, 43. C. Miller, 52. Neal, 59. W. Karlsson. Střely na branku: 19:49. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Haula (Vegas), 2. Gibson (Anaheim), 3. Marchessault (Vegas).
Detroit - Edmonton 2:6 (2:2, 0:3, 0:1)
Branky: 8. Tatar, 19. N. Kronwall - 9. Nurse, 12. Maroon, 31. Khaira, 35. Letestu, 39. Caggiula, 59. Puljujärvi. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 25:38 minut, z devíti střel inkasoval dvakrát a úspěšnost zákroků měl 77,8 procent. Střely na branku: 22:28. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Nurse (oba Edmonton), 3. Abdelkader (Detroit).