Minnesota - Calgary 2:3 PPKanonády v NHL ozdobili trefami i Češi, Calgary slaví další výhru

New York/Praha

Obránce Jan Rutta se jednou trefou podílel na vysoké výhře Chicaga na ledě Ottawy. Český bek zvyšoval vedení hostů na 6:2, Blackhawks pak skóre ještě o dva góly navýšili a slavili pohodové vítězství. Gól zaznamenal i Radim Vrbata, jehož Florida zvítězila u Bluesmanů ze St. Louis 7:4. Útočník Ondřej Palát si pro změnu připsal asistenci v duelu, kdy hokejisté Tampy Bay zdolali Carolinu 5:4. Tým Calgary bez českých útočníků Jaromíra Jágra a Michaela Frolíka vyhrál v prodloužení 3:2 v Minnesotě.

Český útočník Tampy Bay Ondřej Palát po jednom ze soubojů v utkání v NHL s Carolinou Hurricanes letěl hlavou proti mantinelu. Poslal ho tam obránce Hurricanes Justin Faulk.

Pořádnou přestřelku viděli fanoušci v Buffalu, kde domácí tým sabres prohrál s Winnipegem 4:7. Hosté vedli po přesilovkové trefě Laineho, ale Buffalo srovnalo krok. Pak se ale Jets během druhé třetiny utrhli do vedení 5:1, což se ukázalo jako rozhodující. Jejich náskok se sice tenčil (4:6), ale jakmile domácí zkusili hru bez brankáře, inkasovali do prázdné klece a bylo po nadějích.

Washington si na domácílm ledě poradil s Vancouverem 3:1. Hvězdný první útok v čele s ruským bohatýrem Alexandrem Ovečkinem sice nasbíral jen dvě asistence, ale to Capitals nezastavilo. Canucks vedli v utkání 1:0, ale domácí už ve 25. minutě po zásahu Kuzněcova vedli 3:1 a tímto výsledkem i utkání skončilo. V dresu vítězů se bodově neprosadil český útočník Jakub Vrána. Washington slavil páté vítězství v řadě, Vancouver naopak stený počet utkání za sebou prohrál.

Před vlastním publikem propadli Senátoři z Ottawy, když od Chicaga dostali osm gólů a prohráli 2:8. Hvězdou byl Patrick Kane, jenž si připsal do statistik gól a čtyři asistence. Jedním zásahem se na výhře podílel i český obránce Jan Rutta, jeho spoluhráči a krajané Michal Kempný a David Kämpf si připsali jednu asistenci.

Kempného střelu od modré čáry zblokovali domácí hráči do mezikruží k Richardu Pánikovi, který v 19. minutě otevřel skóre. V prostřední části poté zaznamenal třetí bod v soutěži Kämpf, když rozjel přihrávkou gólovou akci, kterou zakončil Patrick Sharp.

Tampa Bay se pětizápasové šňůře na stadiónech soupeřů předvedla doma a vybojovala výhru nad Carolinou. Za stavu 3:3 domácí pomohl ve třetí třetině nastartovat k cestě za plným bodovým ziskem Ondřej Palát, jenž si připsal asistienci u trefy Dotchina. Tým Hurricanes se nevzdal, ani když nabral dvoubrankové manko, dokázal snížit, ale nakonec po šedesáti minutách prohrál. Obránce Andrej Šustr za vítěze nebodoval.

Hlavním strůjcem dvoubodového zisku lídra soutěže se stal Tyler Johnson, autor hattricku. "Jen jsem stál ve správným čas na správném místě a měl jsem štěstí i na odrazy," řekl skromně Johnson.

Nashville si na domácím stadionu poradil s Edmontonem 2:1. Domácím tým vedl v 16. minutě 2:0 a fanoušci se možná těšili, že bude skóre dál narůstat. Jenže v prostřední dvacetiminutovce snížil na rozdíl gólu hvězdy McDavid a z jasné záležitosti bylo drama. Další branka už v utkání nepadla a tak Predátoři berou těsné vítězství.

Další zápas bohatý na góly byl k vidění v St. Louis. Český útočník v barvách Blues Vladimír Sobotka se neprosadil, daleko spokojenější tak odjížděl ze stadiónu zkušený Radim Vrbata. Útočník Floridy vstřelil gól na 3:3 a slavil i konečnou výhru 7:4. Hvězdné duo Panterů Barkov – Huberdeau si shodně připsalo jednu branku a dvě asistence. Tým st. Louis prohrál třetí zápas v řadě, Florida přerušila sérii tří venkovních porážek.

Calgarským Plamenům opět chyběli čeští útočníci Michael Frolík a Jaromír Jágr. V Minnesotě kanadský tým vedl 2:0 a nakonec vybojoval výhru v prodloužení. Český gólman David Rittich proseděl zápas na střídačce kanadského celku v roli náhradníka.

Výsledky zápasů NHL
Buffalo - Winnipeg 4:7 (1:2, 1:3, 2:2)
Branky: 15. a 55. Eichel, 39. O'Reilly, 49. Pominville - 22. a 36. Ehlers, 33. a 48. Connor, 7. Laine, 16. Byfuglien, 59. Armia. Střely na branku: 34:37. Diváci: 17.398. 1. Connor, 2. Ehlers (oba Winnipeg), 3. Eichel (Buffalo).
Washington - Vancouver 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Carlson, 18. Eller, 25. Kuzněcov - 9. D. Sedin. Střely na branku: 36:38. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Eller, 3. Kuzněcov (všichni Washington).
Ottawa - Chicago 2:8 (0:1, 2:5, 0:2)
Branky: 31. Mark Stone, 37. Brassard - 29. a 38. Schmaltz, 30. a 44. Toews, 19. Pánik (Kempný), 26. Sharp (Kämpf), 40. Rutta, 51. P. Kane. Střely na branku: 27:43. Diváci: 14.007. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Toews, 3. Sharp (všichni Chicago).
Tampa Bay – Carolina 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
Branky: 17., 22. a 55. T. Johnson, 11. Hedman, 50. Dotchin (Palát) - 4. B. McGinn, 13. Aho, 31. Faulk, 59. E. Lindholm. Střely na branku: 34:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. T. Johnson, 2. Point, 3. Dotchin (všichni Tampa Bay)
Minnesota – Calgary 2:3 po prodloužení (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 48. Mikael Granlund, 53. Spurgeon - 6. Ferland, 40. Monahan, 63. Hamilton. Střely na branku: 35:29. Diváci: 19.011. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton (Calgary), 2. Spurgeon (Minnesota), 3. M. Smith (Calgary).
Nashville - Edmonton 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 9. C. Smith, 16. Arvidsson - 21. McDavid. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17.188. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. C. Smith, 3. Rinne (všichni Nashville).
St. Louis - Florida 4:7 (2:2, 1:3, 1:2)
Branky: 1. Stastny, 9. Parayko, 25. Tarasenko, 58. Thompson (Sobotka) - 37. a 58. Trocheck, 10. Ekblad, 17. Barkov, 33. Vrbata, 36. Huberdeau, 54. Sceviour. Střely na branku: 30:36. Diváci: 18.783. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Trocheck, 3. Huberdeau (všichni Florida)