Kaše se zapojil do divoké přestřelky, jeho Anaheim je na hraně

Toronto

Pěkná divočina. Dvaadvacetiletý útočník Ondřej Kaše svým prvním gólem v NHL po sedmi zápasech posunul Anaheim v 32. minutě v početní výhodě do vedení 3:2, ale domácí Toronto do konce druhé třetiny skóre otočilo. Kačeři nakonec po divoké přestřelce prohráli 4:7. "Jednalo se o trochu šťastnou branku. Odražený puk, který minul Corey Perry, a já ho doklepl za Andersenova záda," popisuje mladý český hokejista svou třináctou branku v sezóně.

Ondřej Kaše z Anaheimu se raduje z gólu.

Jak lze vysvětlit rozdíl mezi první a druhou třetinou? V prvních dvaceti minutách padla pouze jedna branka, v druhé divoké části jich padlo šest.

V průběhu utkání se hra trochu víc otevřela. Ze začátku se hrálo víc defenzivně.

A vám víc vyhovuje hokej z první, nebo druhé třetiny?

Důležité je, co sedí týmu. Ale spíš jsem radši, když je hra trochu disciplinovanější.

Jaký je pocit přijet z Kalifornie do mrazivého Ontaria?

Já mráz moc nemusím. (úsměv) Mám raději teplo, ale miluji zdejší hokejovou atmosféru. Dokáže ledacos vynahradit. Není ani tak v divácích, kteří jsou všude. Kanada je specifická, protože žije hokejem.

Který zápas se vám v sezóně nejvíce podařil?

Asi lednový proti Kings. Vstřelil jsem dvě branky a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Vyhráli jsme 4:2.

V tomto duelu navíc panuje zvláštní atmosféra, že?

Určitě, jedná se o derby a je vypjaté od první minuty.

V Torontu jste naopak v cizím prostředí. Vidíte rozdíl mezi Západní a Východní konferencí?

Při zájezdu jsou na Východě první dva zápasy těžší, protože je časový posun tři hodiny. Ale jinak jsou obě konference vyrovnané.

Na Západě máte nováčka Las Vegas, dokonce je v čele konference...

Myslím si, že je to překvapení pro každého. Jedná se však pouze o základní část. Něco jiného bude play off.

Tabulka v Západní konferenci je našlapaná. Minnesota na posledním postupovém místě má 61 bodů, Colorado, Calgary a vy jen o bod méně. Anaheim má však odehráno nejvíce zápasů...

Musíme hrát o každý bod. Jsme na hraně, osobně se však cítím dobře.