Detroit - Boston 2:3České manévry v NHL. Král asistencí opět úřadoval a pomohl k výhře

Hokejisté Anaheimu vyhráli na ledě Buffala 4:3 v prodloužení a velký podíl na tom měl český útočník Ondřej Kaše, jenž zaznamenal gól a navíc přihrál na vítězný gól. Asistenci si připsal i Jakub Voráček z Philadelphie. Tým Flyers zvítězil 2:1 v prodloužení na ledě Caroliny. Hodně vidět byli i Češi v utkání Detroitu s Bostonem 2:3. Na domácí straně se blýskl přesilovkovým zásahem Martin Frk a přidal i jednu asistenci, na první branku hostů přihrál David Pastrňák, druhý gól vstřelil jeho jmenovec Krejčí. Dvě asistence si připsal Pavel Zacha z New Jersey.

Český útočník Jakub Voráček si v NHL připsal další asistenci, povedlo se mu to v duelu s Carolinou Hurricanes.

Sřelecky se útočník Anaheimu Kaše v Buffalu prosadil v závěru druhé třetiny, kdy vyrovnával na 2:2. Druhý kanadský bod v utkání si připsal ve druhé minutě prodloužení, kdy se podílel na rozhodující akci zápasu. Tu zakončil gólem Henrique a potvrdil, že v souboji těchto soupeřů vyhrávají v poslední době vždy hosté, stalo se tak počtvrté v řadě. Anaheim přerušil sérii tří porážek v řadě. Kaše skóroval ve druhém utkání za sebou.

Vidět byl i král asistencí v NHL – Jakub Voráček. A jak jinak než přihrávkou. Český útočník přihrál na branku Simmondse, po níž Philadelphia ve druhé třetině srovnala náskok Caroliny (1:1). Flyers pak duel rozhodli v prodloužení. Voráček si přisal již jednapadesátou asistenci v této sezóně zámořské soutěže. Philadelphia ukončila sérii čtyř prohraných duelů v řadě. Český obránce Radko Gudas se do zápasových statistik zapsal vyloučením na dvě minuty. Voráček bodoval v šestém utkání v řadě.

Columbus odehrál na domácím ledě vyrovnanou partii s Washingtonem. Hostující tým Capitals duel rozhodl necelou minutu před koncem po trefě Bäckströma. Stalo se tak krátce poté, co se z trestné lavice vrátil český útočník Washingtonu Jakub Vrána. Columbus prohrál čtvrté utkání v řadě.

Pittsburgh prohrával na domácím ledě s nováčkem z Vegas 0:2, pak Tučňáci otočili skóre na 5:2, aby nakonec slavili těsnou výhru 5:4. Český útočník Dominik Simon se do statistik zapsal vyloučením na dvě minuty. Vidět byly hvězdy Pittsburghu. Malkin a Kessel si připsali po gólu a asistenci, dvě gólové přihrávky zaznamenal Crosby.

Po bezbrankové první třetině poslal Frk při přesilovce do vedení Rudá Křídla z Detroitu v duelu s Bostonem. Krátce po polovině duelu ale Bruins otočili skóre. Nejprve vyrovnali i díky Pastrňákovi, jenž přihrál na gól na 1:1. A o 126 sekund později už hosté vedli po trefě Krejčího. Bruins pak vedli už 3:1, ale Detroit ještě duel zdramatizoval snížením na 2:3, kdy se na akci přihrávkou opět podílel Frk, ale víc už tým Red Wings nestihl. Boston vyhrál třetí zápas v řadě.

Florida si na domácím ledě poradila s Vancouverem 3:1 a největší podíl na tom měl finský útočník Aleksander Barkov, jenž vstřelil dvě branky Panthers. Tu druhou, jako pojistku, v poslední minutě do prázdné branky Canucks. Dvě asistence si připsal Pavel Zacha v dresu New Jersey, jeho tým však prohrál v Ottawě 3:5. Body nepřinesla ani pátá trefa v sezoně v podání Dmitrije Jaškina, který korigoval porážku St. Louis od Minnesoty na konečných 2:6.

Výsledky zápasů NHL
Buffalo - Anaheim 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 4. Girgensons, 38. Eichel, 60. O'Reilly - 21. Rakell, 40. O. Kaše, 52. Perry, 62. Henrique (O. Kaše). Střely na branku: 33:33. Diváci: 16.788. Hvězdy zápasu: 1. Henrique (Anaheim), 2. Eichel (Buffalo), 3. Rakell (Anaheim)
Carolina - Philadelphia 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 16. E. Lindholm - 37. Simmonds (Voráček), 65. Weal. Střely na branku: 28:30. Diváci: 11.585. Hvězdy zápasu: 1. Weal (Philadelphia), 2. Ward, 3. E. Lindholm (oba Carolina).
Columbus - Washington 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Savard, 54. Dubinsky - 5. Carlson, 25. T. Wilson, 60. Bäckström. Střely na branku: 39:25. Diváci: 16.419. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Bäckström (oba Washington), 3. Savard (Columbus)
Pittsburgh - Vegas 5:4 (0:1, 3:1, 2:2)
Branky: 32. Reaves, 38. Cole, 39. Guentzel, 44. Malkin, 47. Kessel - 3. W. Karlsson, 27. J. Neal, 47. Carpenter, 53. Marchessault. Střely na branku: 38:25. Diváci: 18.644. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Fleury (Vegas)
Detroit - Boston 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 23. Frk, 59. Nielsen (Frk) - 33. Kuraly (Pastrňák), 35. Krejčí, 49. Heinen. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Heinen, 2. McQuaid (oba Boston), 3. Frk (Detroit).
Florida - Vancouver 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 37. a 60. Barkov, 17. J. McGinn - 32. Markus Granlund. Střely na branku: 40:27. Diváci: 10.758. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Sateri (oba Florida), 3. Markström (Vancouver)
Winnipeg - Arizona 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Branky: 1. Roslovic, 8. Byfuglien, 15. Petan, 23. Kulikov - 5. Connauton, 18. Dvorak, 41. Stepan. Střely na branku: 23:24. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Roslovic (oba Winnipeg), 3. Dvorak (Arizona)
St. Louis - Minnesota 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)
Branky: 1. Schwartz, 53. Jaškin - 3. Niederreiter, 17. M. Foligno, 19. Koivu, 30. Zucker, 37. Dumba, 46. E. Staal. Střely na branku: 37:20. Diváci: 17.821. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Zucker, 3. E. Staal (všichni Minnesota)
Ottawa - New Jersey 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
Branky: 14. Hoffman, 15. DiDomenico, 19. Duchene, 29. C. White, 40. Z. Smith - 2. Zajac, 31. Hall (Zacha), 46. Palmieri (Zacha). Střely na branku: 32:33. Diváci: 13.991. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Palmieri (New Jersey)
Chicago - Calgary 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 4. DeBrincat, 60. P. Kane - 22. Hamilton, 57. Michael Stone, 59. Monahan. Střely na branku: 36:23. Diváci: 21.480. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Michael Stone (oba Calgary), 3. DeBrincat (Chicago)
Colorado - San Jose 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 23. Bourque, 25. Jost, 60. Compher - 34. J. Ward. Střely na branku: 20:39. Diváci: 13.349. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Jost, 3. Zadorov (všichni Colorado)