V přípravě na NHL skórovali Novotný a Lojek

NEW YORK

Čeští hokejisté Jiří Novotný a Martin Lojek se střelecky prosadili v pondělních přípravných zápasech na nový ročník NHL. Zatímco Novotný přispěl vítěznou trefou k výhře Buffala na ledě Toronta 4:0, Lojkův gól Floridě k úspěchu nepomohl, protože Panthers podlehli v Edmontonu 1:2.

Buffalo vyhrálo v Torontu jednoznačně díky úspěšným přesilovým hrám a čistému kontu brankáře Martina Birona, který si připsal 23 úspěšných zákroků. Sabres vstřelili v početní převaze všechny čtyři branky. Novotný otevřel gólový účet zápasu v 29. minutě poté, co po vyloučení Jiřího Tlustého hráli hosté ve čtyřech proti třem.

I Lojek se trefil při přesilovce a v 19. minutě vyrovnal na ledě letošního finalisty Stanleyova poháru na 1:1. Odpověděl tak na gól Toma Gilberta rovněž z přesilové hry. Opět v početní převaze rozhodl v 45. minutě o vítězství Oilers Ryan Smyth.

Anaheim utrpěl doma debakl od Los Angeles 1:7. V utkání zazářil obránce Kevin Dallman, který si připsal čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí. Dallas zdolal i díky dvěma trefám Juniora Lessarda Atlantu 5:2.

Výsledky:
Edmonton - Florida 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Gilbert, 45. Smyth - 19. Lojek.
Anaheim - Los Angeles 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
Branky: 21. Getzlaf - 12. a 33. Dallman, 9. Avery, 28. Moulson, 48. Willsie, 57. Belanger, 59. Puškarev.
Dallas - Atlanta 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 34. a 59. Lessard, 6. Lundqvist, 29. J. Jokinen, 47. Lindgren - 22. Slater, 38. N. Kapanen.
Toronto - Buffalo 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 29. Novotný, 35. D. Roy, 39. Paille, 55. Ryan.