Prospal dvakrát skóroval, Čajánek zaznamenal čtyři body

NEW YORK

Český útočník Václav Prospal se podílel dvěma góly na výhře Tampy Bay nad Dallasem 7:4 v nedělním přípravném utkání na nový ročník NHL. Svou první branku v dresu Lightning zaznamenal i obránce Filip Kuba. Centr Petr Čajánek pomohl k vítězství St. Louis nad Atlantou 5:3 čtyřmi body za jednu branku a tři asistence.

Střelecký den měl v dresu Blues Bill Guerin, který čtyřikrát skóroval. Gól a přihrávku zaznamenal Jan Bulis a jeho Vancouver zdolal Anaheim 4:3 po samostatných nájezdech.

Dominik Hašek podruhé v přípravě chytal za Detroit a proti Floridě opět nastoupil na úvodní dvě třetiny. Jednačtyřicetiletý veterán inkasoval dvakrát a připsal si deset úspěšných zákroků, všechny v první dějství. Haška překonal už v 2. minutě Lotyš Janis Sprukts a za 148 sekund Ric Jackman. Ve druhé třetině hráči Panthers na Haška vůbec nevystřelili a Red Wings třemi góly stav otočili. Dvě vteřiny před koncem pojistil Robert Lang výhru 4:2 při power play Floridy, která hrála v oslabení.

Čajánek se zaskvěl při přesilových hrách, v nichž zaznamenal všechny body. Už po 48 vteřinách se zapojil do akce, po které Guerin otevřel skóre. Atlanta pak otočila stav, ale v 24. minutě po přihrávkách Čajánka a Ručinského Guerin vyrovnal. Opětovné vedení Thrashers smazal v druhé části Čajánek, který opět spolu s Ručinským v 47. minutě připravil vítěznou branku pro Guerina. Pětatřicetiletý Američan dovršil svou kanonádu do prázdné branky.

Prospal se dvakrát postaral o smazání náskoku Dallasu. V 12. minutě vyrovnal na 1:1 a v polovině utkání na 3:3. Prospal těžil i z přihrávek Vincenta Lecavaliera, který zaznamenal celkem čtyři asistence. Kuba, jenž do Tampy Bay přišel po pětiletém působení v Minnesotě, dovršil v 54. minutě skóre na 7:4. Dvě přihrávky si připsal v dresu poražených zadák Jaroslav Modrý.

Bulis zaznamenal oba body během necelých sedmi minut v úvodní části. Ve čtvrté minutě připravil v přesilové hře gól pro Daniela Sedina a v 11. zvýšil sám na 2:1. Canucks vedli celkem třikrát, ale Anaheim si vynutil prodloužení a samostatné nájezdy, v nichž rozhodl Brendan Morrison. Dvěma přihrávkami pomohl k vítězství Chicaga nad Minnesotou Radim Vrbata, který asistoval u dvou tref Dava Bollanda.

Příprava na NHL
Washington - New Jersey 1:3 (0:2, 0:0, 1:1), hráno v Hershey
Branky: 58. Clymer (Klepiš) - 5. Clarkson, 14. Malmivaara, 54. Parise.
Vancouver - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 4. a 26. D. Sedin (u první Bulis), 11. Bulis, rozhodující sam. nájezd Morrison - 5. Shannon, 24. Brent, 50. Getzlaf.
St. Louis - Atlanta 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Branky: 1., 24., 47. a 59. Guerin (u prvních třech Čajánek, u druhé a třetí Ručinský), 35. Čajánek - 12. Marián Hossa, 22. De Vries, 27. Wanvig.
Pittsburgh - Philadelphia 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), hráno v Londonu
Branky: 26. Stone, 56. LeClair - 37. Sanderson (Nedvěd).
Chicago - Minnesota 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 30. a 56. Bolland (u obou Vrbata), 4. Hamilton, 14. Blunden, 27. MacDonald - 20. Foster, 35. Demitra.
Columbus - Carolina 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
Branky: 45. a 60. Nash, 42. Fritsche, 50. Platt - 26. Williams, 50. Brind'Amour.
Tampa Bay - Dallas 7:4 (2:2, 2:1, 3:1)
Branky: 12. a 30. Prospal, 13. a 33. Boyle, 22. Janik, 50. St. Louis, 54. Kuba - 2. J. Jokinen (Modrý), 19. Eriksson, 22. Niinimaa (Modrý), 44. Modano.
Toronto - Ottawa 2:3 (2:0, 0:1, 0:2), hráno v Halifaxu
Branky: 4. O'Neill, 9. Pohl - 38. Kelly, 45. Heatley, 47. Spezza.
Detroit - Florida 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Branky: 32. Franzén, 38. Schneider, 39. Draper, 60. Lang - 2. Sprukts, 5. Jackman. Dominik Hašek odchytal 40 minut, inkasoval dvě branky a připsal si deset úspěšných zákroků.