Boston - Carolina 4:3Krejčí asistencí pomohl k milníku hvězdnému spoluhráči

New York

Nahrál mu na první gól v dresu Bostonu. Český hokejový útočník David Krejčí naservíroval přesný pas hvězdnému spoluhráči Ricku Nashovi, který zaznamenal jubilejní 800. bod v NHL. Medvědi i díky česko-kanadské spolupráci vyhráli nad Carolinou 4:3 v prodloužení.

Po přihrávce Davida Krejčího (46) poprvé v dresu Bostonu skóroval Rick Nash (61), pro kterého to byl 800. bod v NHL.

Situace se zrodila už ve 12. minutě. Debrusk forčekingem vybojoval puk, který se dostal ke Krejčímu, jenž hned z první našel úplně volného Nashe před brankou Hurricanes. Zkušený třiatřicetiletý forvard poté prostřelil brankáře Darlinga.

Pro Nashe to byla první branka v dresu Medvědů poté, co byl v neděli vytrejdován z New Yorku Rangers.

„Kdykoliv začínáte s novým týmem nebo novou sezónou, vždycky chcete dát co nejrychleji první gól," pravila jednička draftu z roku 2002, která skórovala hned ve druhém utkání za Bruins.

To hned ve své premiéře za Boston skóroval Tommy Wingels, jenž byl vyměněn ze Chicaga. Rozhodující branku vstřelil v druhé minutě prodloužení Charlie McAvoy.

Kromě Krejčího se do statistik asistencemi zapsali i Jakub Vrána z Washingtonu a Radim Vrbata z Floridy. Odchovanec pražských Letňan Vrána den před 22. narozeninami asistoval u vítězného gólu Jevgenije Kuzněcova na 3:1. Ottawa skóre pouze zkorigovala zásluhou kapitána Erika Karlssona, pro něhož šlo o 500. bod v kariéře.

Za Capitals poprvé po trejdu z Montrealu nastoupil český obránce Jakub Jeřábek.

Šestatřicetiletý Vrbata proti Torontu zkraje druhé třetiny přispěl k brance Jonathana Huberdeaua na 2:0. Maple Leafs dotáhli utkání do prodloužení, v němž Panthers získali bod navíc.

Útočníci Minnesoty Eric Staal a Jason Zucker nasbírali při výhře 8:3 nad St. Louis pět bodů. Stejný počin se díky pěti přihrávkám povedl i obránci Romanu Josimu z Nashvillu, který uspěl 6:5 ve Winnipegu.

NHL:
Boston - Carolina 4:3 v prodl. (2:3, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 12. Rick Nash (Krejčí), 20. Riley Nash, 26. Wingels, 62. McAvoy - 11. B. McGinn, 14. Teräväinen, 20. Aho. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Rick Nash, 2. Wingels, 3. McAvoy (všichni Boston).
Pittsburgh - New Jersey 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Crosby, 38. Hunwick - 13. Palmieri, 25. T. Hall, 46. Noesen. Střely na branku: 38:38. Diváci: 18.581. Hvězdy utkání: 1. T. Hall, 2. Severson (oba New Jersey), 3. Crosby (Pittsburgh).
Washington - Ottawa 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 16. a 40. Kuzněcov (na druhou Vrána), 21. T. Wilson - 27. Hoffman, 44. E. Karlsson. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Kuzněcov, 2. Niskanen (oba Washington), 3. E. Karlsson (Ottawa).
Florida - Toronto 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 12. Barkov, 22. Huberdeau (Vrbata), 64. McCann - 23. D. Moore, 33. Hyman. Střely na branku: 31:39. Diváci: 14.265. Hvězdy utkání: 1. McCann, 2. Huberdeau, 3. Luongo (všichni Florida).
Winnipeg - Nashville 5:6 (0:0, 4:3, 1:3)
Branky: 33. a 35. Scheifele, 23. Hendricks, 38. Ehlers, 51. Stastny - 29. a 51. C. Smith, 36. Turris, 38. Ekholm, 54. R. Johansen, 60. Hartman. Střely na branku: 39:32. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. R. Johansen (Nashville), 2. Stastny (Winnipeg), 3. C. Smith (Nashville).
Dallas - Calgary 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 20. D. Shore, 31. Seguin. Střely na branku: 26:38. Diváci: 17.124. Hvězdy utkání: 1. B. Bishop, 2. D. Shore (oba Dallas), 3. D. Hamilton (Calgary).
Minnesota - St. Louis 8:3 (3:1, 3:2, 2:0)
Branky: 29., 48. a 51. E. Staal, 8. a 12. Mikael Granlund, 3. Zucker, 38. M. Koivu, 40. Spurgeon - 10. a 39. Tarasenko, 21. Pietrangelo. Střely na branku: 33:25. Diváci: 19.261. Hvězdy utkání: 1. E. Staal, 2. Zucker, 3. Mikael Granlund (všichni Minnesota).
San Jose - Edmonton 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Branky: 22. Pavelski, 28. Braun, 37. Meier, 38. L. Couture, 60. Tierney - 5. McDavid, 47. Puljujärvi. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.327. Hvězdy utkání: 1. Pavelski, 2. E. Kane, 3. Tierney (všichni San Jose).
Vegas - Los Angeles 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 6. W. Karlsson - 9. Clifford, 27. Toffoli, 40. Kopitar, 59. Carter. Střely na branku: 42:30. Diváci: 18.328. Hvězdy utkání: 1. J. Campbell, 2. Kopitar (oba Los Angeles), 3. W. Karlsson (Vegas).