Kubův gól prohře Tampy v Montrealu nezabránil

Trefa českého obránce Filipa Kuby nezabránila porážce hokejistů Tampy Bay na ledě Montrealu v úterním přípravném utkání na nový ročník NHL. Hráči Lightning sice třikrát vedli, ale nakonec prohráli 3:4 v prodloužení. Asistenci u vítězné branky Rusa Alexandra Pěrežogina si připsal útočník Tomáš Plekanec. Přihrávku zaznamenal i forvard Jakub Klepiš a přispěl k vysoké výhře Washingtonu ve Filadelfii 6:1.

Tampa Bay získávala v Montrealu náskok v přesilových hrách. První využil při trestu Radka Bonka v 9. minutě Eric Perrin, po odpovědi Mathieua Dandenaulta zužitkoval další početní výhodu Kuba. Na trestné lavici seděl v té době opět za hákování Bonk. Ztrátu dotáhl Bělorus Andrej Kosticyn, Tampa ještě jednou vedla díky Ryanu Craigovi, ale Saku Koivu vynutil prodloužení, v němž rozhodl Pěrežogin.

Washington se dostal na ledě Flyers do vedení už po 36 vteřinách hry, když po Klepišově přihrávce otevřel v početní převaze skóre Jamie Heward. Peter Forsberg sice vzápětí vyrovnal, ale Capitals díky gólům Richarda Zedníka, Mika Greena, Briana Sutherbyho, Krise Beeche a Matta Bradleyho uštědřili Philadelphii debakl.

Finský brankář Vesa Toskala pomohl 25 úspěšnými zákroky k vítězství San Jose ve Vancouveru 2:0. Vítězný gól hostů dal ve 20. minutě v přesilovce Mike Grier a 14 sekund před koncem pojistil výsledek při power play domácích Ville Nieminen.

Příprava na NHL
Philadelphia - Washington 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)
Branky: 5. Forsberg - 1. Heward (Klepiš), 9. Zedník, 16. Green, 28. Sutherby, 31. Beech, 48. Bradley.
Vancouver - San Jose 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 20. Grier, 60. Nieminen.
Montreal - Tampa Bay 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 13. Dandenault, 37. Kosticyn, 50. Koivu, 63. Pěrežogin (Plekanec) - 9. Perrin, 29. Kuba, 49. Craig.