Vrbata rozhodl v přípravě o výhře Chicaga v St. Louis

NEW YORK

Český hokejový útočník Radim Vrbata vstřelil vítěznou branku Chicaga na ledě St. Louis ve středečním přípravném utkání na nový ročník NHL. Porážce Blues 2:3 nezabránili jeho krajané Petr Čajánek s Martinem Ručinským, kteří asistovali u obou gólů domácích. Milan Michálek pomohl třemi body za gól a dvě finální přihrávky k výhře San Jose v Calgary 6:3.

Colorado vyhrálo v Dallasu 5:3 i díky trefě a asistenci Milana Hejduka, stejnou bilanci měl v dresu poražených obránce Jaroslav Modrý.

Dominik Hašek odchytal celý zápas za Detroit, který porazil Minnesotu 5:3. Jednačtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana inkasoval v každé třetině po jednom gólu, z toho dvakrát při přesilovce soupeře, a připsal si 21 úspěšných zákroků. Minnesota třikrát vedla, ale Red Wings v závěrečné části zápas otočili. V 42. minutě si asistenci u vyrovnávací branky Mikaela Samuelssona na 2:2 připsal Robert Lang.

V St. Louis padlo v početní výhodě všech pět branek. Na gól Reneho Bourquea odpověděl po akci Ručinského s Čajánkem Doug Weight, ale v 24. minutě za přispění Martina Havláta znovu získal vedení Blackhawks Jeff Hamilton a za 87 sekund zvýšil při hře pěti proti třem Vrbata. Stejnou výhodu využil po spolupráci s Ručinským a Čajánkem v závěrečné třetině Bill Guerin.

Michálek si znovu vylepšil bilanci

Milan Michálek vylepšil bilanci ze čtyř přípravných zápasů na sedm bodů za pět branek a dvě přihrávky. Asistence si připsal u branek Steva Berniera a deset sekund před koncem skóroval při power play Calgary do prázdné branky. V Dallasu se Hejduk s Modrým podíleli na šestigólovém úvodním dějství. Modrý v 10. minutě v přesilovce získal Stars vedení 2:0, za 31 sekund ale snížil Hejduk, který pak asistoval i u vyrovnávací trefy Tylera Arnasona. Avalanche stav otočili, ale v 20. minutě připravil Modrý gól na 3:3 pro Mika Modana. Závěrečná třetina však už patřila Coloradu.

New York Rangers zdolali Boston 1:0 díky gólu Adama Halla z 36. minuty, na který přihrál Martin Straka. Švédský brankář Henrik Lundqvist potřeboval k čistému kontu 30 úspěšných zákroků. Nulu vychytal také Alexander Auld z Floridy, který pochytal všech 28 střel Atlanty.

New York Rangers - Boston 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 36. Hall (Straka).
Calgary - San Jose 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
Branky: 5. a 36. Huselius, 22. Iginla - 31., 32. a 51. Bernier (u druhé a třetí M. Michálek), 3. Vlasic, 46. Brown, 60. M. Michálek.
Edmonton - Vancouver 5:4 (2:0, 3:2, 0:2)
Branky: 3. Lupul, 14. Stoll, 31. Pisani, 34. Smyth, 40. Pouliot - 29. Burrows, 37. Kesler, 46. Coulombe, 60. Hansen.
St. Louis - Chicago 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 16. Weight (Čajánek, Ručinský), 45. Guerin (Čajánek, Ručinský) - 6. Bourque, 24. Hamilton (Havlát), 25. Vrbata.
Anaheim - Phoenix 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 8. S. Niedermayer, 26. Perry, 56. Marchant - 51. Scatchard, 60. Yandle.
Florida - Atlanta 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 34. Gelinas, 37. Bouwmeester.
Dallas - Colorado 3:5 (3:3, 0:0, 0:2)
Branky: 2. J. Jokinen, 10. Modrý, 20. Modano (Modrý) - 10. Hejduk, 13. Arnason (Hejduk), 17. Brunette, 44. Laperriere, 54. Laaksonen.
Detroit - Minnesota 5:3 (0:1, 1:1, 4:1)
Branky: 24. a 56. Williams, 42. Samuelsson (Lang), 49. Dacjuk, 50. Cleary - 8. Dupuis, 35. Bouchard, 49. M. Koivu. Dominik Hašek (Detroit) odchytal celý zápas, připsal si 21 úspěšných zákroků a inkasoval tři branky.
Toronto - Ottawa 3:5 (0:1, 3:3, 0:1)
Branky: 30. Suglobov, 31. McCabe, 39. Stajan - 17. Neil (Barinka), 26. Schaefer, 28. Fisher, 35. Alfredsson, 56. McAmmond.