Boston - Philadelphia 3:2Voráček hvězdou večera, slavil ale Pastrňák. Trefili se i Hertl a Vrána

New York/Praha

Nejproduktivnější český hokejista v NHL Jakub Voráček se stal třetí hvězdou utkání při porážce své Philadelphie v Bostonu 2:3. Gólem otevřel skóre utkání, ale domácí i díky dvěma asistencím Davida Pastrňáka duel otočili. Asistenci si v utkání připsal i obránce Flyers Radko Gudas. Ve čtvrtečních zápasech se trefili také Jakub Vrána a Tomáš Hertl.

Útočník Bostonu David Pastrňák se snaží překonat brankáře Philadelphie Alexe Lyona.

Voráček byl už ve druhé minutě na konci parádní přesilovkové akce, kterou vyšperkoval před bránou clonící Nolan Patrick přihrávkou mezi nohama na zcela volného českého forvarda. Voráček už měl před odkrytou brankou snadný úkol.

Domácí ale ještě v první třetině zvládli obrat. Nejprve Riley Nash procpal do brány puk odražený od tyčky po Pastrňákově pokusu. A pak těsně před první sirénou poslal Medvědy do vedení Brian Gionta.

Hosté srovnali ve druhé třetině v oslabení. Radko Gudas pomohl vydolovat puk z obraného pásma a Jori Lehterä úspěšně zakončil rychlý únik s Valtterim Filppulou.

Rozhodnutí padlo 22 sekund před koncem zápasu. Po střele Zdena Cháry protlačil puk za záda gólmana Alexe Lyona, jenž dostal přednost před Petrem Mrázkem, Pastrňák. Těsně před brankovou čarou pak trefil kotouč Brad Marchand, jemuž byla vítězná trefa připsána.

Vránův gól nestačil

Dvanáctou trefu v sezóně si připsal útočník Washingtonu Jakub Vrána, který v Los Angeles ze vzduchu uklidil do brány vyražený puk po střele T.J. Oshieho. Srovnal tím ve druhé třetině na 1:1.

Ještě před polovinou zápasu ale vrátil domácím vedení Trevor Lewis. Capitals už nedokázali na tuto trefu odpovědět, a tak v závěru pečetil výhru Kings 3:1 do prázdné brány Kyle Clifford.

Do prázdné klece skóroval patnáct sekund před koncem duelu proti St. Louis také útočník San Jose Tomáš Hertl. Šestnáctou trefou v sezóně pojistil výhru nad Blues 2:0. Rozhodující gól utkání dal ve třetí třetině z přesilovky Dán Mikkel Boedker.

Útočník Tomáš Nosek se podílel asistencí na hladké výhře nováčka Vegas v Detroitu 4:0. Nosek přihrál Codymu Eakinovi na druhou z jeho dvou tref v utkání. Dvakrát se trefil do sítě Detroitu také Alex Tuch, ale hlavním hrdinou Rytířů se stal ale gólman Marc-Andre Fleury, který pochytal všech 28 střel a připsal si třetí nulu v sezóně.

Gólovou asistenci zaznamenal také David Kämpf. Dorážkou jeho střely poslal Patatrick Sharp v první třetině Chicago do vedení nad Carolinou 2:1. To bylo ale ze strany domácích vše. Hurricanes nakonec otočili zápas na konečných 3:2.

Boston - Philadelphia 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 10. Riley Nash (Pastrňák), 20. Gionta, 60. Marchand (Pastrňák) - 2. Voráček, 28. Lehterä (Gudas). Střely na branku: 27:33. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Riley Nash (oba Boston), 3. Voráček (Philadelphia).
New Jersey - Winnipeg 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 37. Palmieri, 52. Hischier - 5. Laine, 34. Armia, 50. Ehlers. Střely na branku: 43:24. Diváci: 14 023. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Hischier (New Jersey), 3. Ehlers (Winnipeg).
Columbus - Colorado 5:4 v prodl. (1:2, 3:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 22. a 36. Vanek, 8. Jenner, 33. Werenski, 61. S. Jones - 8. a 57. Söderberg, 7. Barrie, 54. Landeskog. Střely na branku: 44:27. Diváci: 15 236. Hvězdy zápasu: 1. S. Jones, 2. Vanek, 3. Jenner (všichni Columbus).
Ottawa - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 21. a 24. Dzingel, 38. Chabot - 18. Scandella, 35. Reinhart, 41. S. Wilson, rozhodující sam. nájezd Josefson. Střely na branku: 40:34. Diváci: 13 377. Hvězdy zápasu: 1. Dzingel (Ottawa), 2. Josefson, 3. Reinhart (oba Buffalo).
Detroit - Vegas 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 3. a 39. Tuch, 31. a 38. Eakin (na druhou Nosek). Střely na branku: 28:32. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Eakin, 3. Tuch (všichni Vegas).
Tampa Bay - NY Rangers 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)
Branky: 3. Paquette, 8. Erne, 22. Cirelli, 33. Kunitz, 38. T. Johnson - 28. Spooner, 44. Zuccarello, 58. K. Hayes. Střely na branku: 45:30. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Cirelli, 2. Kunitz, 3. Sergačev (všichni Tampa Bay).
Florida - Montreal 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 17. Huberdeau, 22. Bjugstad, 23. Haley, 42. Dadonov, 55. Trocheck. Střely na branku: 32:40. Diváci: 14 901. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Yandle, 3. Huberdeau (všichni Florida).
Nashville - Anaheim 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky: 6. C. Smith, 16. Johansen, 39. Watson, 59. Arvidsson - 47. a 57. Rakell. Střely na branku: 28:33. Diváci: 17.475. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Watson, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).
Chicago - Carolina 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Jurčo, 16. Sharp (Kämpf) - 11. Slavin, 22. Williams, 45. Aho. Střely na branku: 24:40. Diváci: 21 681. Hvězdy zápasu: 1. Williams (Carolina), 2. Berube (Chicago), 3. E. Lindholm (Carolina).
Edmonton - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 59. a rozhodující sam. nájezd McDavid - 42. Hickey. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Edmonton), 2. Gibson (NY Islanders), 3. McDavid (Edmonton).
Los Angeles - Washington 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 16. Carter, 30. Lewis, 59. Clifford - 26. Vrána. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Quick, 3. Doughty (všichni Los Angeles).
San Jose - St. Louis 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 53. Boedker, 60. Hertl. Střely na branku: 36:16. Diváci: 17 400. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. M. Jones (oba San Jose), 3. Allen (St. Louis).