Philadelphia - Washington 6:3Česká smršť v NHL. Trefili se Voráček, Sobotka a Kämpf, blýskl se i Gudas

Čeští hokejisté se v nedělních duelech NHL pořádně činili. Útočník Jakub Voráček přispěl gólem a asistencí k vítězství Philadelphie nad Washingtonem 6:3. Dvě gólové přihrávky si na straně vítězů připsal i zadák Radko Gudas, u jedné branky Capitals asistoval Jakub Vrána. Vladimír Sobotka se trefil při výhře svého St. Louis 5:4 po prodloužení v Chicagu, za nějž skóroval David Kämpf.

Útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček (vlevo) v souboji Mattem Niskanenem z Washingtonu.

Ve Philadelphii se český hráč poprvé do statistik zapsal v 19. minutě druhé třetiny, když Voráček vybojoval v útočném pásmu puk a po jeho pohotové přihrávce skóroval poprvé v NHL Švéd Oskar Lindblom a domácí vedli 2:1. Český forvard zaznamenal v sezóně jubilejní šedesátou asistenci.

Ještě před druhou sirénou pak po Gudasově přihrávce na modré navýšil vedení i díky teči hostujícího hráče před brankovištěm Ivan Provorov. Hned v úvodu třetí části to bylo už 4:1, když Gudas opět přihrával na modrou čáru Robertu Haggovi, jehož ránu usměrnil do brány Wayne Simmonds.

Pak se ale zaskvěl na druhé straně Jakub Vrána. Při úniku dva na jednoho ideálně načasoval přihrávku skórujícímu Johnu Carlsonovi. Domácím vrátil třígólový náskok znovu Simmonds, jenže hostům ještě dal naději svým druhým gólem v utkání Carlson.

O všem definitivně rozhodl 38 sekund před koncem Jakub Voráček, který ujel při power play soupeře a trefou do prázdné brány si připsal 19. zásah v sezóně.

Na vítězství Flyers měl svůj podíl také gólman Petr Mrázek, jenž si připsal 25 úspěšných zásahů. Philadelphia tak nyní ztrácí ze třetího místa v Metropolitní divizi čtyři body na lídra z Washingtonu, který prohrál poprvé po pěti zápasech.

Češi byli v centru dění také při přestřelce v Chicagu. Útočník Blackhawks David Kämpf dokázal dvě sekundy před koncem druhé třetiny procpat puk v těsné blízkosti gólmana do brány a poslal domácí do vedení 3:2.

Na závěrečné drama pak zadělal ve třetí třetině vyrovnávacím gólem Vladimír Sobotka, jenž na hranici brankoviště doklepával vyražený puk. Vzápětí ale vrátil vedení domácím završeným hattrickem Alex DeBrincat. Jeho jmenovec Pietrangelo ale stihl znovu srovnat.

St. Louis pak dokonalo obrat ve čtvrté minutě prodloužení, kdy se trefil Patrik Berglund.

Bod za asistenci zapsal do statistik také útočník Radek Faksa, jehož Dallas podlehl 2:4 Winnipegu. Jets tlačil k výhře dvěma góly mladý finský kanonýr Patrik Laine. Devatenáctiletý snajpr se tak dotáhl na čele pořadí kanonýrů se 43 góly na Alexandra Ovečkina, jenž v duelu s Philadelphií také jednou skóroval.

Bodoval rovněž Martin Frk, když asistoval u jediné branky Detroitu při porážce od Colorada 1:5.

Výsledky NHL:
Colorado - Detroit 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 32. a 48. MacKinnon, 4. Landeskog, 15. Comeau, 57. Barrie - 33. Abdelkader (Frk). Střely na branku: 31:38. Diváci: 18.032. Hvězdy utkání: 1. MacKinnon, 2. Varlamov, 3. Landeskog (všichni Colorado).
Vegas - Calgary 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Branky: 27., 34. a 35. W. Karlsson, 26. C. Miller. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.075. Hvězdy utkání: 1. M.-A. Fleury, 2. W. Karlsson, 3. C. Miller (všichni Vegas).
Tampa Bay - Edmonton 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 23. a 52. Kučerov, 16. Hedman - 1. Rattie. Střely na branku: 40:30. Diváci: 19.092. Hvězdy utkání: 1. Domingue, 2. Kučerov, 3. Hedman (všichni Tampa Bay)
Anaheim - New Jersey 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 2. Getzlaf, 7. Silfverberg, 48. Montour, 51. Rakell - 31. Palmieri, 51. Maroon. Střely na branku: 36:17. Diváci: 16.401. Hvězdy utkání: 1. Rakell, 2. Getzlaf, 3. H. Lindholm (všichni Anaheim).
Philadelphia - Washington 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)
Branky: 42. a 55. Simmonds (na první Gudas), 23. Gostisbehere, 39. Lindblom (Voráček), 40. Provorov (Gudas), 60. Voráček - 36. Ovečkin, 51. Stephenson (Vrána), 57. J. Carlson. Střely na branku: 35:28. Brankář Petr Mrázek (Philadelphie) odchytal celý zápas, inkasoval třikrát z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 89,3 procenta. Diváci: 19.687. Hvězdy utkání: 1. Lindblom, 2. Simmonds, 3. Gostisbehere (všichni Philadelphie).
Chicago - St. Louis 4:5 v prodl. (2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)
Branky: 14., 20. a 57. DeBrincat, 40. Kämpf - 23. A. Steen, 26. Vince Dunn, 56. Sobotka, 59. Pietrangelo, 64. P. Berglund. Střely na branku: 30:41. Diváci: 21.687. Hvězdy utkání: 1. DeBrincat (Chicago), 2. Pietrangelo, 3. Vince Dunn (oba St. Louis).
Winnipeg - Dallas 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 20. a 27. Laine, 23. Chiarot, 59. Wheeler - 22. Janmark (Faksa), 28. Jamie Benn. Střely na branku: 24:30. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Laine, 2. Byfuglien (oba Winnipeg), 3. Jamie Benn (Dallas).
NY Islanders - Carolina 3:4
Branky: 33. a 49. Lee, 31. Josh Bailey - 3. Slavin, 5. Stempniak, 35. V. Rask, 54. T. van Riemsdyk. Střely na branku: 29:39. Diváci: 10.688. Hvězdy utkání: 1. V. Rask, 2. Slavin (oba Carolina), 3. Lee (NY Islanders)