Rubriky:

NHL

Jágr je hrdý na to, že je v Rangers kapitánem

6. října 2006 09:13 - NEW YORK

Český útočník Jaromír Jágr si vysoce váží toho, že se stal kapitánem hokejistů New Yorku Rangers. "Jsem pyšný a hrdý, že můžu být kapitánem tohoto mužstva," prohlásil před českými novináři. S céčkem na dresu se poprvé představil v noci na pátek při úvodním zápase Rangers v nové sezóně NHL proti Washingtonu.

Očekávanou volbu oznámil klub na závěr tradičního představování hráčů před prvním zápasem nového ročníku. "Uvítejme 24. kapitána New Yorku Rangers, číslo 68, pravé křídlo, Jaromíra Jágra!" ozvalo se z reproduktorů v newyorské Madison Square Garden. Slavná hala na to zaburácela obrovskými ovacemi tisíců fanoušků.

Oprávněnost svého výběru i skvělou formu potvrdil nový kapitán hned v 29. sekundě zápasu, kdy po nahrávce Martina Straky vsítil první gól Rangers v 89. sezóně NHL. Atmosféra v hale se v tu chvíli blížila bodu varu. Jágrovi patřila i poslední minuta zápasu, kdy na oplátku přihrál na branku Strakovi, který tak upravil konečné skóre na vítězných 5:2.

"Jsem hrozně pyšný na to dělat kapitána mužstvu, kde si hráči vyhovují, nežárlí na sebe a jeden hraje na druhého," řekl Jágr v šatně českým novinářům. "Určitě je rozdíl dělat kapitána týmu, kde to všechno šlape, nebo týmu, kde se hráči hádají," dodal.

Nejvíce fanoušků i nepřátel

Rozdíl je podle něho i v tom vést mužstvo v New Yorku. "Je to město s patnácti milióny lidí. Samozřejmě ten tlak je obrovský. Řekl bych, že Rangers je mužstvo NHL, které má nejvíc fanoušků a možná i nejvíc nepřátel," poznamenal.

S trenérem Tomem Renneym se na funkci dohodl už před časem. "Věděl jsem to celé léto, ale bylo to mezi mnou a trenérem," uvedl Jágr. Spoluhráči ho přitom brali jako plně respektovaného lídra týmu už v minulé, úspěšné sezóně, i když bez kapitánského céčka.

Loni, kdy se nenašel nástupce legendárního Marka Messiera, se Jágr funkce týmového kapitána s omluvou vzdal, neboť se na ni podle svých slov ještě necítil. Renney tehdy situaci vyřešil jmenováním tří asistentů bez kapitána. Na konci sezóny už ale čtyřiatřicetiletý rodák z Kladna k celé záležitosti prohlásil, že dělat v Rangers kapitána by pro něho bylo poctou.

Shanahan jako alternativa

Rozhodující pro přijetí nabídky byla zkušenost z minulého roku, prohlásil Jágr na dotaz ČTK. "Být v tomto mužstvu celý rok a vidět, jací jsou tu hráči, vidět, jakým směrem chce jít vedení a trenéři. Vidět, že důvěra mezi hráči a celým vedením je obrovská. Takže jsem se moc nerozmýšlel, když mi to bylo v létě navrhnuto," řekl.

Útočník Martin Straka je přesvědčen, že volba musela padnout na Jágra. "Jsme všichni šťastní, že ho dělá on," svěřil se českým novinářům. "Myslím, že se ani nedalo o nikom jiném uvažovat. Taková osobnost a takový hokejista, to by ani nikdo jiný nemohl dělat," zdůraznil.

Spoluhráči se o jmenování kapitána dozvěděli od trenéra před několika dny, řekl ČTK obránce Marek Malík. "Bylo jasné, že to bude Jágr, nebo Brendan Shanahan," uvedl.

I když by podle něho bylo jedno, zda vedení klubu vybere Jágra, nebo sedmatřicetiletého Shanahana, který dal ve čtvrtečním zápase svůj 600. gól v NHL, je celý tým rád, že céčko na dres připadlo Jágrovi. "Budeme ho podporovat, je to výborný vůdce. Má respekt jak v lize, tak v mužstvu. Určitě to byl od trenéra dobrý tah," ocenil Malík výběr svého krajana.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..