Eliáš přispěl brankou k debaklu Caroliny

NEW YORK

Poslednímu vítězi NHL Carolině se v novém ročníku nedaří. Po prohře s Buffalem prohráli Hurricanes s New Jersey vysoko 0:4. Gólem se na výhře Devils podílel Patrik Eliáš. Střelecky se prosadili další Češi, Jiří Novotný pomohl Buffalu k výhře Montrealu nad Montrealem 5:4 po prodloužení, gól Davida Výborného nezabránil prohře Columbusu s Vancouverem 2:3 v prodloužení.

New Jersey se podařila odveta za vyřazení v druhém kole posledního play-off NHL. Dvěma góly přispěl k výhře Zach Parisé, třikrát nahrával Brian Gionta. Devětadvaceti zákroky si čisté konto pohlídal Martin Brodeur a 447. vítězstvím se posunul v historické tabulce na třetí místo po bok Terryho Sawchuka.

Před rokem Carolina vyhrála úvodních sedm domácích zápasů a celkem během sezóny ve své aréně zvítězila 31x, což je klubový rekord. Nová sezóna ale zatím vychází naopak a Hurikánům se nedaří.

Bratři Sedinovi zařídili výhru Vancouveru

Dvojčata Sedinova jistila výhru Vancouveru na ledě Columbusu, kterému nepomohl ani přesný zásah Davida Výborného. Daniel Sedin po 31 sekundách prodloužení dokončil akci bratra Henrika a zařídil výhru Canucks 3:2. Oba švédští hokejisté obstarali i vyrovnání na 2:2 v závěru utkání. První utkání z dvouzápasového trestu disciplinárního si odpykal obránce Blue Jackets Rostislav Klesla.

V derby mezi Anaheimem a Los Angeles viděli diváci důrazný hokej se spoustou soubojů. Radovali se domácí, kteří zvítězili 4:3. Králům nepomohly ani dva góly devatenáctiletého mladíčka Anzeho Kopitara, ani trefa Slováka Višňovského.

Novotný pomohl Buffalu k výhře

Florida smázla 8:3 Boston a u obou gólů veterána Nieuwendyka asistoval Rostislav Olesz. Skvěle se uvedla i posila z Vancouveru Todd Bertuzzi. Kanadský bouřlivák vstřelil gól a na další tři přihrál. V dresu poražených Medvědů si dvě nahrávky připsal Slovák Zdeno Chára, který byl nedávno zvolen kapitánem týmu.

Buffalo drtivým závěrem vybojoval vítězství nad Montrealem po samostatných nájezdech. V dresu Šavlí se trefil Jiří Novotný, domácí vyrovnali gólem Maxe Afinogenova 15 sekund před vypršením šedesáté minuty. V nájezdech se pak ruský forvard trefil znovu a rozhodl.

Carolina - New Jersey 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 1. a 27. Parise, 12. Langenbrunner, 18. Eliáš. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18 639.
Columbus - Vancouver 2:3 v prodloužení (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 2. Hartigan, 38. Výborný - 58. a 61. D. Sedin, 52. Morrison. Střely na branku: 20:44. Diváci: 18 136.
Buffalo - Montreal 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 3:1 - 0:0)
Branky: 27. Novotný (Špaček), 41. Pominville, 56. Briere, 60. Afinogenov, rozhodující sam. nájezd Afinogenov - 39. a 52. Koivu, 7. Ryder, 24. Higgins. Střely na branku: 37:27. Diváci: 18 690.
Florida - Boston 8:3 (3:1, 1:1, 4:1)
Branky: 30. a 42. Nieuwendyk (u obou Olesz), 7. Bertuzzi, 8. Van Ryn, 19. Kolník, 47. Horton, 49. Gratton, 56. Jokinen - 9. Sturm, 21. Murray, 60. Primeau. Střely na branku: 38:37. Diváci: 19 250.
Anaheim - Los Angeles 4:3 (0:0, 2:2, 2:1).
Branky: 25. Perry, 34. McDonald, 47. Getzlaf, 49. Kunitz - 30. a 32. Kopitar, 55. Višňovský. Střely na branku: 32:44. Diváci: 17 174.