Hokejisté Rangers prohráli doma s Philadelphií

NEW YORK

První porážku v letošní sezóně NHL utrpěli v úterním utkání hokejisté New Yorku Rangers. Po dvou vítězstvích tentokrát na domácím ledě podlehli Philadelphii 2:4. Čeští útočníci Jaromír Jágr a Petr Průcha zaznamenali každý jednu asistenci. Hosty dovedl k vítězství Peter Forsberg, autor jedné branky a dvou přihrávek.

"Chtěli jsme dnes hodně vyhrát. Bereme zápasy s těmihle kluky hodně prestižně a ještě nás během roku čekají těžké bitvy," řekl po zápase Forsberg. Naděje Rangers na dobrý výsledek definitivně zhatila přesilovka Flyers pět na tři ve druhé třetině, při které Gagne zvýšil už na 4:1. V závěru stejné části už dokázal Shanahan jen zkorigovat na 4:2, v poslední třetině byl brankář Philadelphie Niittymäki k nepřekonání.

Také zápasu Minnesoty s Vancouverem kralovali brankáři, úspěšnější byl nakonec po výhře 2:1 domácí Manny Fernandez. Také proto, že v závěrečném penaltovém rozstřelu pustil za svá záda jen dvě střely, mimojiné proti němu neuspěl Jan Bulis. Rozhodující nájezd za Minnesotu proměnil obránce Nummelin.

"Naznačil jsem pohyb do forhendu, ale pak jsem si to přehodil na bekhend a skóroval," popsal svou vítěznou trefu Nummelin. "Úžasný byl ale dnes Manny. Byl prostě neuvěřitelný a zachránil nás," chválil finský bek gólmana Fernandeze.

New York Islanders mohou nyní litovat, že v březnu vytrejdovali do Los Angeles Brenta Sopela. Ten se totiž svému bývalému zaměstnavateli odvděčil gólem a asistencí při výhře Kings 4:2. Šest vteřin před koncem druhé třetiny zařídil vítěznou branku trefou v přesilové hře. "Loňský rok byl mizerný. Tyhle dva body proti nim byly opravdu sladké, to mi věřte," usmíval se v rozhovoru s novináři Sopel.

New York Rangers - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky: 17. Pöck (Průcha), 40. Shanahan (Jágr) - 4. Forsberg, 27. Knuble, 28. Sanderson, 33. Gagne. Zásahy brankářů: Lundqvist 24/4 - Niittymäki 27/2.
Minnesota - Vancouver 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 52. Rolston, rozhodující sam. nájezd Nummelin - 30. Pyatt. Zásahy brankářů: Fernandez 31/1 - Luongo 36/1.
Los Angeles - New York Islanders 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 10. Cammalleri, 18. Kostopoulos, 40. Sopel, 60. Frolov - 2. Park, 20. Jašin. Zásahy brankářů: Cloutier 25/2 - DiPietro 40/4.