Washington - Pittsburgh 2:3Stav série 0:1Ovečkin a spol. proti Pittsburghu promarnili náskok. Hertl zažil krutý debakl

New York/ Praha

Druhé kolo bojů o Stanley Cup začalo pěkně zostra. Hokejisté Washingtonu neudrželi doma vedení nad Pittsburghem 2:0 a úvodní duel nakonec prohráli 2:3. K obratu Tučňáků přispěl třemi body nejproduktivnější hráč play off Jake Guentzel. Hlavní hvězdy obou týmů Sidney Crosby a Alexandr Ovečkin zaznamenali gól a asistenci. San Jose s Tomášem Hertlem zažilo na úvod druhé série v Las Vegas krutý debakl 0:7.

Pittsburský Jake Guentzel (59) se raduje z gólu proti Washingtonu.

Capitals narazili na Pittsburgh ve druhém kole už třetí rok po sobě. V obou případech se z postupu radovali Penguins, kteří následně dokráčeli ke Stanley Cupu.

Washingtonu se výborně povedl začátek duelu, když Ovečkin vyslal Jevgenije Kuzněcova do samostatného úniku a ruský centr po 17 vteřinách hry otevřel skóre. V 11. minutě měl na holi vyrovnání hostující útočník Dominik Simon, jehož bekhendové zakončení se od betonu gólmana Bradena Holtbyho odrazilo do tyče. Také Guentzelova střela v úvodu druhého dějství orazítkovala brankovou konstrukci.

Rozuzlení duelu si oba týmy ponechaly do závěrečné části. Pittsburgh opět nezachytil úvod třetiny a po 28 sekundách inkasoval. Ovečkin vyřešil přečíslení dva na jednoho přesnou střelou nad lapačku Matta Murrayho.

Dvoubrankové manko se Penguins brzy podařilo smazat. Ve 43. minutě tečoval Hörnqvist nahození obránce Justina Schultze a vstřelil kontaktní gól. O necelé dvě a půl minuty později Pittsburgh vyrovnal. Guentzel od útočné modré našel na pravém kruhu najíždějícího Crosbyho, který se trefil z první mezi Holtbyho betony. Ve 48. minutě dokonal pensylvánský celek obrat. Crosby u mantinelu zachytil Holtbyho vyhození, okamžitě vypálil a Guentzel tečí usměrnil puk do sítě.

Hertl se poprvé neprosadil

Souboj mezi Vegas a San Jose svedl proti sobě dosud neporažené týmy. O prodloužení vítězné série rozhodli Golden Knights už v první třetině, kterou ovládli 4:0.

První tři branky Vegas padly v rozmezí 91 vteřin. Za nevadský celek se prosadilo sedm různých střelců, Reilly Smith třikrát asistoval. Naopak útočník Sharks Tomáš Hertl poprvé v tomto play off vyšel bodově naprázdno.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 1. zápas:
Washington - Pittsburgh 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Branky: 1. Kuzněcov, 41. Ovečkin - 43. Hörnqvist, 46. Crosby, 48. Guentzel. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Guentzel, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Ovečkin (Washington).
Západní konference - 1. zápas:
Vegas - San Jose 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)
Branky: 5. Eakin, 5. Haula, 7. Marchessault, 12. Tuch, 24. S. Theodore, 45. C. Miller, 49. Neal. Střely na branku: 34:33. Diváci: 18 444. Hvězdy utkání: 1. M. Fleury, 2. Tuch, 3. R. Smith (všichni Vegas).