Tampa Bay - Boston 2:6Stav série 0:1Pastrňák válí! Čtyřmi asistencemi pomohl k výhře v Tampě a znovu vede kanadské bodování

Tampa Bay

Hokejový útočník David Pastrňák se blýskl v úvodním utkání 2. kola play off NHL, čtyřmi asistencemi se podílel na vítězství Bostonu na ledě Tampy 6:2 a opět vede produktivitu Stanleyova poháru. Další český útočník David Krejčí přispěl k jasné výhře hostů jednou přihrávkou. San Jose zdolalo Vegas 4:3 gólem Logana Couturea ve druhém prodloužení.

Davida Pastrňáka (s pukem) pečlivě sleduje J.T. Miller z Tampy.

Jednadvacetiletý Pastrňák pomohl ke dvěma gólům Patrici Bergeronovi i Ricku Nashovi a z osmi zápasů v play off má na kontě 17 bodů. Díky bilanci 5+12 se dostal v kanadském bodování před pittsburské tahouny Jakea Guentzela (7+9) a Sidneyho Crosbyho (7+8).

Bruins vedli po dvou třetinách 3:2 a ve třetí části soupeře dorazili třemi góly, zatímco Tuukka Rask již nekapituloval. Finský gólman si v utkání připsal celkem 34 zásahů.

Druhý zápas série se hraje v pondělí opět v Tampě.

Vegas poprvé padlo

Hokejisté Vegas Golden Knights poprvé poznali porážku v play off. Na svém ledě podlehli Žralokům ze San Jose 3:4, když rozhodující gól inkasovali ve druhém prodloužení. Utkání se přitom zpočátku vyvíjelo pro  Zlaté rytíře velmi slibně.

Švédský forvard ve službách Vegas, William Karlsson, předvedl pohotovost v zakončení, když koncem první třetiny úspěšně dorazil kotouč odražený zpoza brány a po změně stran využil volného prostoru a překvapivě vystřelil z prostoru za kruhem.

Žralokům se však podařilo ve druhé dvacetiminutovce otočit skóre na 3:2. Mezi dvě trefy obránce Brenta Burnse se vklínil zásah Logana Couturea s asistencí Tomáše Hertla.

Odchovanec Slavie podržel kotouč v rušném provozu u brankoviště Vegas a ve vhodný moment přihrál před odkrytou bránu Coutureovi.

Ve třetí třetině se čekalo na gól přes třináct minut, než domácí srovnali díky střele Natea Schmidta od modré čáry.

Střetnutí tak dospělo do prodloužení. A pak i do druhého prodloužení, v němž už se dokázali prosadit Sharks. Logan Couture svým druhým gólem potrestal vyloučení Jona Merrilla a srovnal tak stav série na 1:1.

2. kolo play off NHL - Východní konference:
Tampa Bay - Boston 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)
Branky: 23. Girardi, 34. Sergačjov - 18. a 33. Rick Nash (na obě Pastrňák, na druhou Krejčí), 21. a 51. Bergeron (na obě Pastrňák), 44. Marchand, 54. DeBrusk. Střely na branku: 36:24. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Rick Nash, 3. Pastrňák (všichni Boston).
Západní konference - 2. zápas:
Vegas - San Jose 3:4 v druhém prodl. (stav série: 1:1)
Branky: 18. a 21. W. Karlsson, 54. Schmidt - 22. a 35. Burns, 32. a 86. Couture (na první Hertl). Střely na branku: 29:47. Diváci: 18.671. Hvězdy zápasu: 1. Couture (San Jose), 2. W. Karlsson (Vegas), 3. Burns (San Jose). Stav série: 1:1.