Erat zařídil vítězství Nashvillu nad New Jersey

NEW YORK

Hokejisté Nashvillu ve čtvrtek zásluhou proměněného nájezdu Martina Erata vyhráli na ledě New Jersey. Český útočník patřil k hlavním postavám Predators a připsal si navíc třetí trefu v sezóně. I ve druhém utkání v NHL skóroval v barvách Pittsburghu ruský mladík Jevgenij Malkin, jenž pomohl Penguins k výhře nad New Yorkem Islanders.

Při nájezdech v East Rutherfordu se vyznamenal gólman Chris Mason, jenž vychytal všechny tři pokusy domácích hráčů, včetně nájezdu Patrika Eliáše. Náhradník Tomáše Vokouna se tak může pochlubit slušnou statistikou: kryl už osm samostatných nájezdů v řadě.

Predators po utkání mohli zpytovat svědomí, protože v závěru třetí třetiny ztratili dvoubrankové vedení. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a první dvě série nájezdů také k brance nevedly. Pak si ovšem postavil puk Erat a přesnou ranou nad rukavici nedal brankáři Clemmensenovi šanci.

"Byl roztažený v bráně, musel jsem pálit nahoru," komentoval český forvard lakonicky svůj úspěšný pokus. Vzápětí Mason vychytal Eliášův příklep a Nashville mohl slavit čtvrté vítězství v řadě. Eliáš nedotáhl do úspěšného konce povedený večer, když měl prsty ve všech gólech Devils.

Michálek opět skóroval

Philadelphia se po úterním debaklu s Buffalem představila na ledě Tampy Bay. Ani hráčské změny, po nichž zamířil na farmu i Petr Nedvěd, ale Flyers nepomohly. Lightning zvítězili 4:1, gólem a asistencí se na výhře podílel také Václav Prospal. Philadelphia pohrála počtvrté v řadě.

Už v pátém utkání za sebou se v barvách San Jose dokázal gólově prosadit Milan Michálek. Český útočník se ve čtvrtek trefil do sítě Detroitu a k vítězství Sharks 5:1 navíc přispěl dvěma asistencemi. Čisté konto brankáře Toskaly pokazil až v poslední třetině přesilovkovým gólem Jiří Hudler.

Crosby servíroval spouhráčům

New York Islanders prohrávali s Pittsburghem na svém ledě už o dvě branky, pak ale Jašin nastartoval mohutný obrat a během necelých tří minut domácí třemi góly za sebou vývoj utkání otočili. V úvodu poslední třetiny využil Malkin přihrávky Crosbyho zpoza branky a pohotovou střelou zaskočil brankáře Masona. V nastavení rozhodl při početní výhodě o vítězství Penguins Sergej Gončar. Corsby přerušil menší herní výpadek a připsal si tři asistence.

Sérii tří porážek zastavili ve čtvrtek hokejisté Bostonu. Bruins se po výletu po stadiónech soupeřů konečně představili doma a získali skalp Calgary. "Rozdíl mezi tím, jak jsme hráli venku a doma, byl evidentní. Už jsme nelétali po ledě jako splašení, ale táhli jsme pěkně všichni za jeden provaz," líčil spokojeně útočník Bostonu Brad Boyes.

Páté vítězství z dosavadních sedmi zápasů vybojovali hráči Atlanty. Trashers na svém ledě přivítali Washington, o výhře ale rozhodli až v samostatných nájezdech v nichž se nemýlili Kozlov a Marián Hossa.

První z osmi vzájemných střetnutí v letošní sezóně mají za sebou hokejisté Phoenixu a Los Angeles. Kojoti opět nepřekročili svůj stín a po porážce 0:4 mají v nové sezóně na kontě ze šesti zápasů jediné vítězství. "Je smutné, když se konečně představíte před domácími fanoušky, kteří ovšem pořád koukají, jak hrajete oslabení. Tolik výhod soupeřům nesmíme dávat," zlobil se po utkání kouč Phoenixu Wayne Gretzky, jehož tým inkasoval všechny góly při přesilovkách Kings a krčí se na posledním místě Západní konference.

Boston - Calgary 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 9. a 40. Murray, 1. Boyes - 37. Langkow, 51. Tanguay. Zásahy brankářů: Toivonen 28/26 - Kiprusoff 30/27. Diváci: 17 565.
Atlanta - Washington 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. a 60. Marián Hossa, 22. a rozhodující sam. nájezd V. Kozlov - 24. Zubrus, 35. Sjomin, 36. Ovečkin. Zásahy brankářů: Lehtonen 30/27 - Johnson 43/40. Diváci: 12 719.
Ottawa - Colorado 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 50. Heatley - 31. Sakic, 37. Richardson. Zásahy brankářů: Gerber 36/34 - Theodore 27/26. Diváci: 17 728.
NY Islanders - Pittsburgh 3:4 v prodloužení (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 36. Jašin, 38. Sillinger, 39. Blake - 9. Ouellet, 25. Ekman, 49. Malkin, 64. Gončar. Zásahy brankářů: Dunham 36/32 - Fleury 37/34. Diváci: 10 258.
Tampa Bay - Philadelphia 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 28. Craig, 34. Fedotěnko (Prospal), 48. Prospal, 58. Alexejev - 56. Kapanen. Zásahy brankářů: Denis 35/34 - Niittymäki 36/32. Diváci: 19 920.
New Jersey - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 5. a 60. Gionta (na obě Eliáš), 58. Gomez (Eliáš) - 7. a rozhodující sam. nájezd Erat, 3. Arnott (Erat), 38. Nichol. Zásahy brankářů: Clemmensen 18/15 - Mason 33/30. Diváci: 11 274.
San Jose - Detroit 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky: 15. a 48. Marleau (na obě M. Michálek), 7. M. Michálek, 12. Bell, 46. Cheechoo - 52. Hudler. Zásahy brankářů: Toskala 22/21 - Osgood 7/4, MacDonald 15/13. Diváci: 17 496.
Phoenix - Los Angeles 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Frolov, 17. Kopitar, 18. Brown, 39. Cammalleri. Zásahy brankářů: Morrison 13/10, Joseph 18/17 - Garon 40/40. Diváci: 12.714.
Severozápadní divize:
1. Minnesota660021:1112