Rubriky:

NHL

Magnitogorsk zažaloval kvůli Malkinovi NHL a Pittsburgh

20. října 2006 17:48 - NEW YORK

Vedení Metallurgu Magnitogorsk chce Jevgeniji Malkinovi soudně zakázat působení v Pittsburghu Penguins. Mateřský klub mladé ruské hvězdy podal u soudu na newyorském Manhattanu žalobu na Pittsburgh i NHL s tím, že Malkin má u nich stále platný kontrakt a za Tučňáky hraje protiprávně.

Právníci Magnitogorsku tak napodobili několik dnů starý příklad Jaroslavle, která se na tentýž soud obrátila kvůli svým hráčům Alexeji Michnovovi a Andreji Taratuchinovi, kteří podle ní také nastupují v NHL neoprávněně.

Metallurg požaduje zatím nespecifikovanou kompenzaci za to, že Malkin nyní září na kanadských a amerických kluzištích. Dvacetiletý útočník totiž odešel do Pittsburghu krátce poté, co s Magnitogorskem podepsal novou roční smlouvu. Po útěku z tréninkového kempu ve Finsku se urostlý talent vydal do zámoří a dohodl se na kontraktu s Penguins.

Malkinovi právníci stejně jako zástupci Michnova a Taratuchina argumentují tím, že jejich klienti podali svým klubům čtrnáctidenní výpovědi, což se slučuje s ruským právem. Tamní kluby nemohou počítat s automatickým odstupným, neboť Rusko jako jediná hokejová velmoc nepodepsala smlouvu mezi mezinárodní federací IIHF a NHL ohledně odchodu hráčů do zámoří.

Ruská arbitráž nicméně před několika týdny uznala platnost kontraktů tria hráčů s jejich kluby v superlize a zakázala jim v NHL hrát. Protože však výrok arbitráže nemá v zahraničí platnost, obrátily se Jaroslavl a Magnitogorsk na civilní soud.

Malkinovu zámořskou kariéru v úvodu sezóny zbrzdilo zranění ramena z přípravy, tento týden již však odehrál své první dva zápasy a v každém skóroval.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..