Kačeři z Anaheimu zažívají nejlepší start historie

Hokejisté Anaheimu i podruhé v sezóně porazili rivala z Pacifické divize Los Angeles a zažívají nejlepší start sezóny v klubové historii. Kačeři vyhráli v neděli v Los Angeles 3:2 po samostatných nájezdech, přestože po první třetině prohrávali 0:2. Rozhodující trefu zaznamenal Ryan Getzlaf.

Kačeři prohrávali po první třetině 0:2, pak zahájil obrat Ryan Shannon a necelých šest minut před koncem vyrovnal Dustin Penner. Střela hostujícího útočníka se odrazila Po bezbrankovém prodloužení o výhře Ducks po samostatných nájezdech rozhodl mladík Ryan Getzlaf.

Anaheimu se podařilo prolomit nepříznivou bilanci v rozhodujících nájezdech, tento měsíc už prohráli s NY Islanders a Dallasem. Navíc vyhráli třetí zápas v řadě a zažívají nejlepší start do sezóny klubové historie. Z osmi úvodních zápasů šest vyhráli a celkem nasbírali 14 bodů.

Naopak Los Angeles se nedaří, z posledních šesti zápasů to byla už pátá prohra. Králům nepomohly ani dvě asistence devatenáctiletého Slovince Anžeho Kopitara, ani gól slovenského beka Lubomíra Višňovského.

Los Angeles - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 4. Višňovský, 17. Cammalleri - 23. Shannon, 55. Penner, rozhodující sam. nájezd Getzlaf. Střely na branku: 31:21. Diváci: 18 118.