Rubriky:

NHL

Tlustý byl poslán do OHL, nevylučuje návrat do Kladna

25. října 2006 16:15 - TORONTO

Český hokejový útočník Jiří Tlustý si na premiéru v NHL v dresu Toronta Maple Leafs bude muset ještě nějakou dobu počkat, protože zbytek této sezóny stráví v juniorské OHL. Po krátkém působení na farmě v celku Toronto Marlies poslalo v úterý vedení Maple Leafs osmnáctiletého Tlustého do Sault Ste. Marie Greyhounds. Uvedly to oficiální internetové stránky klubu.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Toronto si vybralo Tlustého v prvním kole letošního draftu jako celkově 13. hráče v pořadí a uzavřelo s ním tříletou nováčkovskou smlouvu. Po přípravném kempu talentovaný útočník, který strávil minulý ročník v extraligovém Kladně, putoval do nižší AHL. Za Marlies odehrál šest utkání a připsal si čtyři body za tři branky a jednu asistenci.

Tlustý by tak měl být na přelomu roku k dispozici trenéru české dvacítky Vladimíru Bednářovi pro mistrovství světa ve švédských městech Leksandu a Moře. V týmu Greyhounds bude hrát pod vedením Craiga Hartsburga, který vede rovněž kanadskou reprezentaci do dvaceti let.

Nedá se však vyloučit ani návrat talentovaného útočníka do mateřského klubu. Tlustý již před svým odletem na kemp do zámoří uvedl, že by v případě, že bude nakonec odeslán do tamní juniorské soutěže, radši působil v Kladně.

Podle dnešního vyjádření jeho českého zástupce Františka Kaberleho staršího sice Tlustého smlouva s Torontem podobnou klauzuli neobsahuje, jeho návrat do Čech se ale vyloučit nedá. "Momentálně je to ale hodně čerstvé. Více budeme vědět v příštích dnech," řekl Kaberle ČTK. Potvrdil však, že Tlustý svůj názor nezměnil.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..