Rubriky:

Ostatní

Německé hokejisty povede finský kouč Söderholm

19. prosince 2018 11:24 - Berlín

Novým trenérem německé hokejové reprezentace bude Fin Toni Söderholm. Čtyřicetiletý kouč se u týmu stříbrných olympijských medailistů stane nástupcem Marca Sturma, který v listopadu přijal nabídku na funkci asistenta trenéra v týmu NHL Los Angeles Kings. Informovala o tom německá média, národní hokejový svaz nového kouče představí ve čtvrtek.

 

Chris Carlson, ČTK/AP

Bývalý reprezentační obránce Söderholm v Německu zakončil v roce 2016 hráčskou kariéru ziskem titulu s Red Bull Mnichov, pak se v rámci bavorského klubu přesunul do trenérského štábu. Naposledy ale vedl až třetiligový partnerský tým Riessersee a zároveň byl asistentem u německé dvacítky, s kterou v minulém týdnu slavil postup mezi elitu.

Sturm u německého týmu vykonával funkce hlavního kouče a generálního manažera od roku 2015 bez předchozí trenérské zkušenosti, nyní se chce prosadit v NHL.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.