Brno - Olomouc 2:0Brno doma nedostalo ani gól, Karlovy Vary poprvé v přípravě uspěly

Hokejisté Brna porazili ve čtvrtém přípravném utkání na novou extraligovou sezonu Olomouc 2:0. Až na pátý pokus se poprvé radovali hráči Karlových Varů díky výhře nad bratislavským Slovanem 3:2. Stejným výsledkem podlehli vítkovičtí hokejisté Zugu.

Hokejisté Komety Brno (zleva) autor gólu Lukáš Kucsera a Jan Hruška se radují z branky v síti HC Olomouc.

Brno vyhrálo v přípravě i třetí přípravný zápas. Oba góly padly už v první třetině, kdy se prosadili americký kanonýr Peter Mueller a Lukáš Kucsera. Čisté konto vychytal před více než třemi tisíci diváky brankář Karel Vejmelka.

Karlovarští se utkali se Slovanem právě v Brně. A dlouho to vypadalo, že si ani po pátém přípravném utkání nebudou moct vychutnat vítěznou radost. Ještě zkraje 54. minuty vedl slovenský celek 2:1, ale pak dokázal dvěma góly zajistit obrat Martin Kohout.

Ve švýcarském Sursee na sebe narazily Zug a Vítkovice. V dresu vítězů úřadovala letní posila Jan Kovář. Reprezentační útočník si připsal nejprve nahrávku a nakonec celý duel v 54. minutě i sám rozhodl.

Zahraničního soka měl i Liberec, který porazil finský celek KooKoo Kouvola těsně 3:2. V 52. minutě rozhodl Rostislav Marosz. Mladá Boleslav přehrála Litvínov, vítěznou branku vstřelil v 57. minutě Jakub Klepiš. Frýdek-Místek podlehl Třinci 1:4, hattrick zaznamenal Martin Růžička.

Na Zubr Cupu v Přerově porazil domácí tým extraligový Zlín 4:1. Hosté se prosadili až na začátku třetí třetiny za stavu 0:3.

Přípravné hokejové zápasy:
HC Kometa Brno - HC Olomouc 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 8. Mueller, 15. Kucsera.
HC Frýdek-Místek - HC Oceláři Třinec 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 20. Kalus - 40., 54. a 60. Martin Růžička, 44. Haman.
HC Slovan Bratislava - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky: 17. Kukumberg, 19. Abdul - 54. a 56. Kohout, 15. Vondráček.
BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 11. J. Stránský, 26. Klikorka, 27. A. Zbořil, 57. Klepiš - 16. Jánošík, 52. Válek, 60. J. Mikúš.
Bílí Tygři Liberec - KooKoo Kouvola 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 7. Filippi, 28. L. Hudáček, 52. Marosz - 7. Suuronen, 51. Oden.
EV Zug - HC Vítkovice Ridera 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 21. Hofmann, 34. Martschini, 54. Jan Kovář - 19. P. Zdráhal, 43. Š. Stránský.
Zubr Cup:
HC Zubr Přerov - PSG Berani Zlín 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 6. D. Indrák, 24. Hejcman, 31. M. Svoboda, 54. M. Zbořil - 44. Honejsek.