Čeští inlinoví hokejisté se poprvé v historii stali mistry světa

BILBAO

Čeští inlinoví hokejisté se poprvé v historii stali mistry světa. Ve finále šampionátu organizace FIRS ve španělském Bilbau porazili Švýcarsko 5:2 a radují se tak ze zisku zlatých medailí.

Ilustrační fotografie

Svěřenci trenéra Jiřího Suhrady se dostali do vedení v šesté minutě, kdy se v přesilové hře prosadil Karel Rachůnek. Švýcaři poté dokázali také v početní výhodě vyrovnat, ale české mužstvo si následně vypracovalo dvoubrankový náskok.

Ten soupeř sice ještě v prvním poločase snížil, ale v druhé dvacetiminutovce se prosadili už jen Jan Besser a David Balázs. Český tým tak na třináctém ročníku MS organizace FIRS poprvé celkově vyhrál.

Finále: Česká republika - Švýcarsko 5:2 (3:2)
Branky: 6. Rachůnek, 16. Čech, 17. Tvrzník, 27. Besser, 33. Balázs - 11. Rothen, 20. Schwarzenbach. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:2.
O 3. místo: Kanada - Francie 3:2 (1:0).

3 : 0 Pardubice - Třinec 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200