Čeští inline hokejisté skončili na MSJ druzí

DÜSSELDORF

Čeští inline hokejisté získali na premiérovém juniorském mistrovství světa organizace FIRS v Düsseldorfu stříbro. Svěřenci trenéra Jiřího Suhrady podlehli ve finále Spojeným státům americkým 2:5, přestože vedli 2:0.

Český výběr dostal po 85 vteřinách hry do vedení Ševčík a v 9. minutě zvýšil Jurík. Američané ale ještě v prvním poločase snížili a v druhém zápas otočili. Nejdříve v 24. minutě vyrovnal Inouye, vedoucí branku USA vstřelil čtyři minuty před koncem Roux. Vítězství ještě pečetili svými druhými trefami v utkání Rogers a Roux.

Přestože čeští mladíci nedotáhli zápas ke zlatu, stříbrem zakončili úspěšných červenec českých reprezentantů v inline hokeji organizace FIRS. Muži získali na světovém šampionátu v Bilbau zlato a ženy tam skončily druhé.