Rubriky:

Ostatní

Trenér Mannheimu Gross strávil dva dny doma v Ústí

18. listopadu 2019 15:57 - Ústí nad Labem

Velké renomé má hokejový trenér Pavel Gross, který momentálně vede německého šampiona Adler Mannheim. Na jeho střídačce se představil v Česku naposledy při zápase Ligy mistrů v Hradci Králové. Druhý osmifinálový duel mezi těmito soupeři je na pořadu už v úterý na německém ledě. Práci svého syna intenzivně sleduje i jeho otec Dietmar Gross, dlouholetý bývalý trenér mládeže i áčka Slovanu Ústí nad Labem.

 

David Taneček, ČTK

Pavel Gross začínal s hokejem právě v rodném Ústí nad Labem, odkud v roce 1988 odešel do pražské Sparty. S ní získal o dva roky později mistrovský titul v tehdejší československé lize. Poté zamířil do Německa, kde se uplatnil jako hráč a později i trenér.

Dietmar Gross, který stál u prvních hokejových krůčků svého syna v ústeckém klubu, oceňuje Pavlovy hokejové cesty. Z toho, že má takříkajíc slavného syna, nedělá vědu. „Pavlovi je jedenapadesát let a nijak zvlášť jeho dráhu už neprožívám. To, čeho dosáhl v zahraničí, je výsledkem jeho píle a vůle. Přeji mu dál hodně úspěchů," svěřil se Dietmar Gross, jenž nechybí na žádném prvoligovém zápase Slovanu Ústí nad Labem.

Jeden gól stačil. Mountfield drží šanci na čtvrtfinále Ligy mistrů

Vystoupení Mannheimu v Hradci Králové minulý týden ale z hlediště tamního zimního stadionu neviděl. Německý mistr prohrál 0:1 a má šanci v odvetě. „V Hradci jsem nebyl, poněvadž já na to už nemám. Přece jen mi je sedmdesát devět let. Ale s Pavlem jsem strávil dva dny před utkáním, když byl v pondělí a v úterý u nás doma přímo ve svém ústeckém bytě," prozradil Dietmar Gross.

Možnost, že by se odchovanec ústeckého hokeje a uznávaný a respektovaný trenér objevil v českém sportovním prostředí, je prý nepravděpodobná. „Myslím, že Pavel se vracet nechce, ani případně do extraligy," dodal Dietmar Gross.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní