Liberec porazil švýcarský Langnau vysoko 7:2

WICHTRACH

Hokejisté Liberce porazili ve svém prvním zápase švýcarského turné Langnau vysoko 7:2. Dvěma góly se na výhře podílel útočník Václav Novák, mezi střelce se zapsali i nové posily Pavel Kašpařík a Václav Nedorost. Ve středu se svěřenci trenéra Dušana Gregora utkají s mistrovským Davosem.

Severočeši o své jasné výhře v tvrdě hraném zápase, v němž sudí rozdal celkem 74 trestných minut, rozhodli již v první třetině, kterou vyhráli 4:0. V dresu soupeře se představil i český reprezentant Václav Varaďa.

"Mínusem utkání bylo zranění Jana Plodka, který již v první minutě musel odstoupit ze zápasu po ataku jednoho ze soupeřů. Podle prvních zpráv utrpěl malý otřes mozku," uvedl na klubovém webu asistent generálního manažera Bartoloměj Salanský. V dobrém světle se podle něj představil brankář Michal Fikrt, který by v nadcházející sezóně měl krýt záda jedničce Milanu Hniličkovi.